Yüzünüzü Genç ve Güzel Görünmesini Sağlayan Maskeler

Yüzünüzü Genç ve Güzel Görünmesini Sağlayan Maskeler

Günlük hayat ne kadar yoğun öyle değil mi? İş, ev, faturalar, eşiniz, çocuklarınız ve her an doğabilecek problemler arasında bir saniyeliğine bile rahat bir nefes almak zordur. Bütün bu stres ve gerginlik ise yüzünüzde kırışıklık, lekeler ve solukluk olarak belirir.

İşte hem tüylenme sorununu geçici de olsa ortadan kaldıran, hem canlandıran, hem de yaşlanma karşıtı olan 3 maske tarifi…

Yüzünüzdeki tüylerden kurtulmak için maske tarifi

malzemeler


-------- Sponsorlu --------

10 gr limon suyu 1 su bardağı su 30 gr (tercihen nohut unu)

Homojen bir macun elde edilinceye kadar tüm malzemeleri karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 15 dakika kurumaya bırakın. Daha sonra kağıt havluyu yüzünüze bastırın ve tüylerin çıkış yönüne doğru hızlıca çekin.

Yaşlanma karşıtı maske

malzemeler

3 aspirin
3 çorba kaşığı limon suyu


-------- Sponsorlu --------

Aspirini limon suyunda eritin ve bir macun oluşturmak üzere karıştırın. Yüzünüzü yıkayın, sonra karışımı cildinize uygulayın, 10 dakika boyunca bekleyin. Zaman dolduğunda, maskeyi bol su kullanarak çıkarın.

Canlandırıcı maske

malzemeler

5 aspirin
1 çorba kaşığı yoğurt
½ çorba kaşığı bal

Aspirini ezin ve diğer bileşenlerle iyice karıştırın. Maskeyi etkin bir şekilde uygulamak için öncelikle gözenekleri açmak için yüzünüze ılık suya batırılmış bir bez koymanız gerekir. Yüzünüzü kuruttuktan sonra karışımı uygulayın, 30 dakika boyunca bekleyinn. Süre dolduktan sonra ılık suyla çıkartın.

Peeling maskesi

Malzemeler

3 aspirin
3 çorba kaşığı ılık su

Hazırlama ve kullanma:

Hamur oluşturmak için aspirin suda eritilir. Temiz yüze uygulayın ve 10 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra su ile durulayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ