Yeşil Çayın Dudaklarınıza İnanılmaz Faydası!

Yeşil Çayın Dudaklarınıza İnanılmaz Faydası!

Yeşil çay poşetinin kuruyan ve çatlayan dudaklarınızı tedavi edebileceğinizi tahmin edebilir miydiniz?

Çoğu kimse soğuk kış günlerinin, çatlayan ve soyulan dudaklara sebep olduğunu bilir. Fakat, çatlamış dudaklar için ismini telaffuz edemediğiniz bileşenlerle dolu hazır halde satılan bakım ürünlerine bel bağlamak mecburiyetinde değilsiniz. Bunu tercih etmek yerine birkaç dakikada çatlayarak yarılan dudakları iyileştirmek ve tekrar güzel bir tebessüme kavuşmak için bir yeşil çay poşeti kullanabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Çatlamış dudaklara çeşitli faktörler sebep olabilir. Hava değişimi, susuzluk, alkol ve dudaklarınızı yalamak dudaklarınızı tahriş edebilir ve kurumalarına neden olabilir. Cildin geri kalanının aksine, dudaklar kurumalarını engelleyecek yağlar barındırmadıklarından dudaklarımızı korumak için üzerimize düşeni yapmamız gerekir. Kurumuş ve çatlamış dudaklar uçuk gibi enfeksiyonlara, kanama ve diğer hastalıklara daha yatkındır.

Yeşil çay kuruyan dudakları onarmak için en iyi doğal tedavilerden biri. Tek yapmanız gereken yeşil çay torbasını ılık suda ıslatmak ve dudaklarınıza dört beş dakika kadar uygulamak. Yeşil çaydaki tanen, yanma hissini yatıştıracak ve dudağınızdaki nem miktarını artıracak. Üstelik ılık su, kurumuş ve çatlamış dudaklarda harika bir his bırakacak.

Bu tedavinin hergün yapılması gerekiyor. Sonrasında, susuzluk kuru dudakların en büyük nedenlerinden biri olduğu için susuz kalmadığınızdan emin olmanız gerekiyor. Bu nedenle kendinize ikinci bir bardak çay yapın ve sıcak bir cam kenarında keyfini çıkarın. Soğuk kış aylarında ne kadar çok su ve çay içerseniz, vücudunuz o kadar çok nemli kalır ve çatlamanın ve kurumanın oluşmasını önler.


-------- Sponsorlu --------

Yeşil çay içmenin sağlığa bilinen başka yararları da var. Yüzde 2-4 kafein içerdiğinden zihin açıklığını arttırıyor. Yeşil çayı şekerle içtiğinizde size tam olarak kahvenin yaptığı gibi gün boyu ekstradan zihninizi canlandıran bir enerji içeceği görevi görüyor. Ayrıca, yeşil çay özünün hafif düzeyde ruh sağlığı problemleri olan insanlarda hafıza ve dikkati arttıran anahtar bir bileşen olduğu gösterildi. Yani kış aylarını atlatmak için fazladan biraz daha enerjiye ihtiyacınız olduğunu hissediyorsanız, o halde her gün yeşil çay içmek sağlıklı kalmanız için olmazsa olmazlardan.

Yeşil çay içmenin güzellik tedavilerine de yardımcı olduğu gösterildi. Pek çok kişi yeşil çay poşetlerini şişkin ve yorgun görünümden kurtulmak için gözaltlarına uyguluyor. Ayrıca akneyle savaşmak için de kullanılıyor. Bu nedenle yeşil çay sadece dudakları tedavi etmek için değil, yüzün tamamına doğal ve güvenilir bir güzellik tedavisi olarak kullanılabilir.

Yeşil çay ister içerek kullanabileceğiniz ister çay poşetlerini cildiniz için kullanabileceğiniz muhteşem bir bitki. Yeşil çay poşetlerini yalnızca beş dakika çatlamış dudaklarınıza uygulayarak cildin nem düzeyini arttırabilir ve kurumuş dudaklar tarafından tetiklenen rahatsızlıkları ve kanamayı önleyebilirsiniz. Yeşil çay ayrıca susuz kalmanızı önleyerek zihinsel olarak güçlü kalmanızı sağlar ve yüzünüz ve gözleriniz için doğal bir güzellik tedavisi görevi görür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ