Topuk Çatlaklarına Limon Etkisi

Topuk Çatlaklarına Limon Etkisi

Topuk Çatlaklarına Sertleşmesine Limon

Ayak sağlığında en çok karşılaştığımız sorunlardan birisi topuk çatlaklarıdır. Peki topuk çatlaklarına karşı ne yapabiliriz? Evde doğal yöntemlerle topuk çatlakları nasıl giderilir? İşte o yöntem. Topuk çatlaklarına limon yöntemi!

Topuk çatlakları neden oluşur? Ayaklarımızın uzun süreli ayakkabı içinde kalması veya çok fazla ayakta durmak gibi sebeplerle ortaya çıkan, genellikle bayanlarda rastlanılan sağlık sorunlarından biridir.


-------- Sponsorlu --------

Topuk çatlaklarına limon yöntemi nasıl yapılır?

– Büyük boy bir limonu ortadan ikiye bölün ve ayaklarınızda sertleşen çatlayan bölgeleri limonla ovun.

– Daha sonra limonu topuğunuza yerleştirin ve çorap yardımıyla sabitleyin. 1 saat veya bütün gece boyunca limon ayağınızda kalsın.

– Limondaki asitler sertleşen çatlayan  derinin yumuşamasını sağlayacaktır.


-------- Sponsorlu --------

– Limonu çıkardıktan sonra ayağınızı ılık su ile durulayabilir, nemlendirici sürebilirsiniz.

– Topuk çatlaklarına limon sürmek size sıra dışı bir yöntem gibi gelse de uyguladıktan sonra ne kadar işe yaradığına şaşıracaksınız.

Bağışıklık sistemi sağlıklı bir şekilde yaşayabilmek için oldukça önemlidir. Bağışıklık sisteminin güçlü tutulması kişilerin çeşitli hastalılarla yakalanmasına engel olur.

Bağışıklık sisteminizi ayağınıza limon sürerek güçlendirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yöntemi deneyenler grip ve soğuk algınlığı gibi enfeksiyonel hastalıklardan bir günde kurtulduklarını iddia ediyorlar.

İşte bağışıklığı güçlendiren limon yöntemi…

Malzemeler 
Bir miktar kaya tuzu
Bir adet limon

Uygulanışı 

Limonu ortadan ikiye bölün. Üzerine bir miktar deniz tuzu ilave edin. Daha sonra topuk kısmından başlayarak ayağınızın her yerine dairesel hareketlerle tuzlanmış limonu sürün. Kaya tuzu biraz iri olduğundan ayaklarınızı tahriş etmeden ağır hareketlerle masajı uygulayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ