Titiz Ev Hanımları Bu Yöntemler ile Temizlik Çok Daha Kolay

Titiz Ev Hanımları Bu Yöntemler ile Temizlik Çok Daha Kolay

Evde Temizlik için bazı Temizli İpuçları hem fazla vaktinizi almaz hem de sizi yormaz. Bu nedenle yapmış olduğumuz bir takım araştırmalarla aşağıdaki ipuçları evinizi temiz tutmak için çok işinize yarayacaktır. Ayrıca uygulaması çok pratik ve kolaydır. Deneyin ve görün, pişman olmayacaksınız.


-------- Sponsorlu --------

1. Mikrodalga

Islak bir süngere biraz deterjan sıkın ve güzelce köpük çıkana katar sünger ovalayın. Köpüklü süngeri mikrodalgaya koyun ve en düşük seviyede 30 saniye çalıştırın. Daha sonra mikrodalgayı açın ve içini silin. Bu sayede hem mikrodalganın içindeki lekeler çok daha kolay çıkacak hem de içindeki kötü kokular yok olacaktır.

2. Şilteler

Zamanla tüm şilteler kirlenir. Yeniden ilk günkü gibi görünmelerini istiyorsanız üzerlerine karbonat dökün ve birkaç saat bekleyin sonra elektrik süpürgesiyle süpürün. Tüm kötü kokular ve lekeler çıkacaktır. Bu yöntem eski koltuklarda da işe yarar.

3. Kesme tahtaları

Limon ve tuz kombinasyonuyla kesme tahtalarını temizleyebilirsiniz. Kesme tahtasının her tarafına tuz serpin ve yarım bir limonla ovun. Sonra sıcak suyla durulayın.

4. Ekmek kızartma makinası

Kullanmadığınız eski bir diş fırçası yardımıyla ulaşılması en zor yerleri bile kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

5. Musluklar

Muslukları mumlu bir kağıtla silerseniz uzun süre su lekelerinden kurtulursunuz.

6. Ütü

Bir kağıt serin ve üzerine tuz döküp ütüyü koyun. Ütüyü en sıcak dereceye getirin, içinde su olmadığından ve buhar özelliğinin kapalı olduğundan emin olun. Sıcak ütüyü tuzun üzerinde gezdirin ve ütünün tabanındaki tüm kir ve lekelerden kurtulun.


-------- Sponsorlu --------

7. Gümüş çatal bıçak takımları

Bir parça tebeşiri gazlı beze sarıp çatal bıçakların durduğu çekmeye ya da dolaba koyarsanız gümüş takımlarınızın kararmasını engellemiş olursunuz.

8. Kıyafetler

Kıyafetlerdeki yağ lekelerini çıkarmak için ufalanmış tebeşirden yararlanabilirsiniz. Tebeşiri lekeye sürün, bir kaç saat sonra tebeşir tozunun tüm yağı çektiğini göreceksiniz. Bu yöntem leke olur olmaz uygulandığında en çok işe yarar.

9. Jaluziler

Jaluzileri temizlemek zor ve zaman alıcıdır. Eski bir çorabı elinize geçirerek jaluzileri en etkili şekilde ve en kısa sürede temizleyebilirsiniz.

10. Kızartma tavası

Dökme demir bir tavayı temizlemenin en iyi yolu tuz kullanmaktır. Tuz yağ kalıntılarını emer ve tavada kalan yanık yemek parçalarını çıkarır. Tuzu tavaya dökün biraz bekletin ve sonra tavayı kuru bir şekilde ovun ve durulayın.

11. Halılar

Eski bir diş fırçası ve soda ile lavaboyu temizleyin, daha sonra bir kaç dilim limonu gidere yerleştirerek musluğu açın ve bir süre üzerlerine suyu akıtın.

13. Pencereler

Pencereleri her zamanki gibi yıkayın ama gazete kağıdı ile durulayın. Bu yöntemle camdaki tüm lekelerin çıktığını ve camların parladığını göreceksiniz.

14. Kötü kokular

1 çay kaşığı vanilya esansını bir kaba koyun ve önceden ısıtılmış fırına yerleştirin. Eviniz muhteşem kokacaktır.

15. Duşakabin Temizliği

Kireçlenen ve mat duran Duşakabininizi çesmelerinizi parlatıcıyla silerseniz parlak durur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ