Tıkanan Sinüsleri Sadece 3 Adımda Açın

Tıkanan Sinüsleri Sadece 3 Adımda Açın

Tıkanan Sinüsleri Sadece 3 Adımda Açıyoruz!

Kapalı sinüsler ve buna bağlı olarak burun tıkanıklığı birçok etkene bağlı olabilir.

Bunların en başında grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklar gelse de bahar alerjisi, toz, duman ve kapalı ortamda uzun süre kalma da dahil olabilir.

Peki tıkalı sinüsleri nasıl açacağız?

Birinci adım:

Arkanızı yaslayacağınız bir sandalye veya koltuğa oturun, ve bu aşamadan itibaren sadece ağzınızdan nefes alıp verin. Kafanızı sol tarafa çevirin.


-------- Sponsorlu --------

Kulağınızın bitiminden boynunuza doğru inen kasınıza (kasın ismi sternocleidomastoid, aşağıdaki görselde görebilirsiniz) aşağı ve yukarı hareketlerle hafif baskı uygulayarak 5-6 defa masaj yapın. Daha sonra aynı işlemi sağ tarafınıza bakarak tekrarlayın.


-------- Sponsorlu --------

İkinci adım:

İki işaret parmağınızı kaşlarınızın ortasında birleştirin ve burnunuza oval hareketlerle (sağ ve sol tarafına eş zamanlı, aşağıdaki resimdeki gibi) 30 saniye boyunca masaj yapın. Bu işlem bittikten sonra kasların gevşemesi adına elmacık kemiklerinize işaret ve orta parmağınızı birleştirerek masaj yapın.

Üçüncü adım:

Son olarak işaret parmaklarınızda kaşlarınızın hemen altındaki kemiğe göz kenarına doğru (burnun yanlarındaki kısım) biraz baskı uygulayarak masaj yapın. Bu işlemi 20 saniye boyunca tekrarlayın. En son olarak da elinizi yüzünüzden çekmeden alnınızın tam ortasından şakaklara doğru 1-2 defa masaj yapın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ