Skloderma Hastaligi Belirtileri ve Çaresi

Skloderma Hastaligi Belirtileri ve Çaresi

Genel tıp literatüründe sistemik skleroz olarak geçen skloderma romatizmal hastalıklar arasında geçiyor. Bağışıklık sisteminin bir anomalisi olan hastalıkta en görünen sonuç derinin kalınlaşması ve sertleşmesi. Fakat alternatifin tıp bu hastalıklara da önleyici tedaviler sunuyor. Pof. Dr. İbrahim Saraçoğlu skloderma hastalığına karşı kür olarak anlattığı reçetesinde pratik bir yöntem öneriyor.


-------- Sponsorlu --------

  • 2 bardak sıcak su,
  • Otuza yakın kiraz sapı,
  • Bir tutam kuru ısırgan otu gerekli olan malzemeleriniz.

Nasıl Hazırlayacaksınız?

Sıcak suyun içine önce kira saplarını atın ve üç dakika kadar kaynatın. Sonra bu karışıma ısırganları ekleyin ve dört dakika kadar daha kaynatın. Son aşamada kaynarken kapağını kapatın. Sıcakken süzün ve ılınınca bu karışımı kahvaltı ve öğle yemeklerinden iki saat kadar sonra için.


-------- Sponsorlu --------

Hardal Tohumu da Kürünüze Dahildir

Prof. Dr. Saraçoğlu tarafından hazırlanan skloderma hastalığına karşı kür aynı zamanda hardal tohumu kullanmayı da öğütlüyor. Akşam yemeklerinden iki saat kadar sonra bir çay kaşığı hardal tohumunu biraz suyla çiğnemeden yutun. Hatta yutmadan önce bir iki lokma ekmek bile ağzınıza atabilirsiniz. Bu küre bir ay boyunca devam edin. Hastalığın durumuna göre yenilemeye ihtiyaç duyuyorsanız 15’er günlük aralarla sürdürün.

Doktorun hazırladığı bitkisel reçeteler içinde kiraz saplarının ve çekirdeklerinin ayrı bir önemi olduğunu hatırlatalım. Saraçoğlu programlarında sık sık bunların kurutularak saklanmasını hatırlatıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ