Sivrisineklerin Kökünü Kazıyan 5 Etkili İlaç

Sivrisineklerin Kökünü Kazıyan 5 Etkili İlaç

Yaz iyidir hoştur da sivrisinek ısırığı, o ısırılan yerin çılgın gibi kaşınması insanı deli eder durur. Bahçede yediğin yemek zehir olur, camı açarsın serinlemek için ama sivrisinek çıkagelir… Madem öyle biz de bu yaz rahat etmeniz için en doğalından 5 ilaç tarifi!

Sinek ve Böcekleri Kovan Bitkiler Nelerdir?

Güve evlerimize sıklıkla musallat olan bir böcektir. Güveyi evden uzaklaştırmak için özellikle çay ağacı yağı oldukça etkilidir. Bunun yanında; çörek otu, tarçın, kimyon, karabiber ve at kestanesinin güve kovucu özelliği vardır. Ayrıca sedir ağacı yaprakları da tütsü olarak yakıldığında kokusunun güveleri uzaklaştırıcı etkisi vardır.


-------- Sponsorlu --------

Kene, bit ve pire gibi böcekleri bulunduğunuz ortamdan uzaklaştırmak ve bu böceklere karşı korunmak istiyorsanız bulunduğunuz ortamın belli noktalarına tarçın veya tarçın yağı koyabilirsiniz. Tarçının bu tür böcekleri öldürücü özelliği vardır. Bu tür böceklerin vücudunuza temasını önlemek için banyoda durulama suyuna koyacağınız bir kaç damla tarçın yağı da etkili olacaktır.

Hamam böceği ve kalorifer böcekleri musallat oldukları ortamlardan önlem alınmadığı sürece biraz zor uzaklaştırılırlar. Bu sebeple mutlaka gerekli önlemleri almanız gerekir. Bu böcekleri uzaklaştırmak için bir kaç yöntem vardır.

Bunlardan birincisi şeker ve karbonat karışımıdır. Karbonat bu böcekleri öldürücü özelliğe sahiptir. Şeker ise en sevdikleri yiyeceklerdendir. İkisini karıştırarak böceklerin çıktığı yerlere lavabo deliklerine ve rutubetli noktalara döktüğünüz takdir de böceklerin zamanla yok olduğunu göreceksiniz.

Bu böcekleri uzaklaştırmak için ikinci bir yöntem ise doğal bir sabunu rendeleyerek içerisine kekik, lavanta veya nane bitkilerinden herhangi bir tanesini eklemektir. Hazırladığınız bu karışımı delikli bir kesenin içerisine koyun ve böceklerin çıktığı noktalara koyun. Bu karışımında böcekleri uzaklaştırıcı özelliği olduğunu göreceksiniz.

Genel olarak; nane, biberiye, sedir, kekik, karanfil, lavanta, sardunya, rezene, fesleğen, defne ve okaliptüs bitkilerinin böcek uzaklaştırıcı özellikleri vardır. Bu bitkileri böcekleri istemediğiniz ortamlara koyduğunuz takdirde böcek ve sinekleri uzaklaştıracaktır.

Ayrıca aşağıda işinize yarayacak bazı ip uçlarını da göz atabilirsiniz.

Sarımsaklı sinekkovar


-------- Sponsorlu --------

Malzemeler: Bebek şampuanı, bir litre su ve 30 diş sarımsak. Hepimizin evinde bulunan malzemelerden en etkili sinek kovucuyu yapacağız. Bebe şampuanı yoksa da marketten alıverin bir koşu.

Sarımsakları bir litre suyla kaynatıyoruz ve demlemeye bırakıyoruz. Demlenen sarımsak çayının içerisine bebe şampuanını döküyoruz. Homojen bir karışım elde edene kadar karıştırıyoruz. Yatmadan önce bu karışımı vücudunuza sürüp uyuyabilirsiniz. Isırmama garantili!

Papatyalı Sinekkovar

Yaz aylarının en güzel çiçeği var bu sefer tarifte. Koklamaya kıyamadığımız papatyaları sinekler için feda ediyoruz. 250 gram papatyayı bir litre su içerisinde kaynatıyoruz. Soğumaya bıraktığımız papatya suyunu yüzünüze sürüp gönül rahatlığıyla gezebilirsiniz. Hiçbir zarar vermeyecektir. İki saatte bir bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Bademli sinekkovar

Bebişkolar için en ideali. Kendilerini savunmayı bilmeyen bebekleri ısırmayı tercih eden sinekler bizi çok üzdü. Biz de minikler için bir tarif geliştirdik: 100 ml badem yağı, 1 tatlı kaşığı ıtır çiçeği yağı ve 2 tatlı kaşığı fesleğen yağı. Bu üç malzemeyi karıştırın. Mis kokulu bir ilaç yaptık bebeklere hem de en zararsızıdan.

Sarımsaklı sinekkovar 2

Bu ikinci sarımsak tarifimiz ise evin içerisinde umarsızca uçan sinekler için. Öncelikle boş bir sprey şişesi lazım. Şişenin içerisine 3 adet kıyılmış sarımsak, su ve tuz ekleyip çalkalayın. Elde ettiğiniz karışımı, kapı ve pencere köşelerine püskürtün. Sarımsağın içinde bulunan sülfür maddesi sayesinde sinek, kene ve hatta pireleri evden uzak tutacaksınız.

C vitaminli sinekkovar

Bir taşla iki kuş vurmaya hazır mısınız? C vitaminini suda eritin ve vücudunuza sürün. Vitamin suda eridiği için vücudunuzda birikmeyecektir. Böylelikle hem terlemeyecek hem de sineklerin yaklaşmasını önleyeceksiniz.

Sarımsaklı tarifler koku itibariyle rahatsız edebilir, ama en etkilileri de onlardır. “Ben bu kokuya katlanırım, sabah da duş alırım” diyenler bu sarımsak tariflerini mutlaka uygulamalı.

İstenmeyen Haşere ve Hamam Böcekleri için Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi için Tıklayınız..!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ