Saraçoğlundan Sivilce ve Cilt Lekeleri için Mucize Çözüm

Saraçoğlundan Sivilce ve Cilt Lekeleri için Mucize Çözüm

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu programlarında doğal tariflerden bahsediyor. Çok izlenen bu videosunda da İbrahim Saraçoğlu sivilce ve cilt lekelerine karşı doğal kür tarifi veriyor. İhtiyacınız olan malzemelerin bulunması ise son derece kolay.


-------- Sponsorlu --------

  • Yarım kahve fincanı doğal elma sirkesi (hakiki doğal sirke olmasına dikkat edin),
  • Yarım fincan doğal maden suyu (soda olmasın).

İkisini bir kapta karıştırın. Bir parça temiz pamuk kullanarak, hem öğleden önce hem de öğleden sonra olmak üzere, günde iki defa bu karışımla yüzünüzü yavaş hareketlerle, bastırmadan silin. Yaklaşık bir haftalık süre sonunda farkı hissetmeye başlayacaksınız. Fakat sabah için hazırladığınız karışımı öğleden sonrası için kullanmayın, her temizlikte yenisini hazırlayın.


-------- Sponsorlu --------

Sivilceler ve Beslenme

Özellikle ergenlik dönemlerinin en büyük sorunlarından biri olan sivilceler beslenme düzeniyle de çok yakından ilgili. Hemen herkesin bildiği gibi baharatlı ve yağlı gıdalar sivilce oluşumunu fazlalaştırıyor. Bunlardan başka sivilce sorunu olanların greyfut, domates, sarımsak gibi besinlerden de uzak durmasını öğütleniyor.

Lavantanın Faydaları

Bu arada lavantanın da sivilce ve cilt lekelerine karşı doğal kür tarifi içinde yeri var. İki avuç kadar kuru lavanta bitkisini bir buçuk bardak sıcak suyun içine atın ama çok kaynatmayın. Bu doğal çayı ılındıktan sonra süzün ve için. Günde bir kere içeceğiniz bu çay hem sivilce oluşumunu engeller hem de bağırsak florasını düzenler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ