Saraçoğlu Zatürreye İyi Gelen Bitkisel Tedavi

Saraçoğlu Zatürreye İyi Gelen Bitkisel Tedavi

Şifalı bitkiler konusunun ünlü ve güvenilir ismi Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu çoğumuzun karşılaştığı zatürre konusunda da çok faydalı öğütler veriyor. Öldürücü sonuçlara varan zatürrenin alternatifin tıbbın sunduğu reçetelerle önlenmesi mümkün olabilir. Bunun için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu zatürreye karşı kür reçetesinde kurutulmuş kekik bitkisi kullanıyor.


-------- Sponsorlu --------

Bir bardak sıcak suyun içine atılan bir tutam kekiği biraz beklettikten sonra içmek bu reçetenin temelini oluşturuyor. Kahvaltıdan iki saat sonra için. Bu arada kekik yerine özellikle ülkemizin Amanos Dağları’nda çıkan zahter bitkisini kullanabilirseniz çok daha olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Zatürre İçin Akşam Reçetesi

Sabahları kekik ile hazırlayacağınız kürünüze akşam yemeklerinden iki saat kadar sonra içeceğiniz karabaş otu suyu ile devam ediyorsunuz. Bir bardak sıcak suyun içine altı yedi adet karabaş otu atın. Kısık ateşte kaynatın, sıcakken süzün. Ilınınca için. Bu kürü birer gün ara vererek 10 gün kadar sürdürün. Devam etmek içinse bir hafta kadar ara verin.

Takviyeler de Var

Bitkisel tedaviler içinde hazırlanan zatürreye karşı kür reçetelerine kahvaltıdan bir saat kadar sonra yenecek bir tatlı kaşığı dolusu kestane balı da takviye amaçlı ekleniyor. Fakat bal kavanozunuzu güneşe maruz bırakmayın. Bu arada hazırlayacağınız bitki çaylarında musluk suyu kullanmayın, şişelenmiş klorsuz suyu her zaman tercih edin. Musluk sularına genel toplum sağlığı için tedbir açısından mutlaka klor katılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ