Patlıcan Sapı Kürü Faydaları

Patlıcan Sapı Kürü Faydaları

Organik Doktorum– Patlıcan Sapı Kürü

Birçok çeşidiyle sofralarımızı zenginleştiren patlıcan için yıllardır dilden dile dolanan bir faydası yokmuş, hatta biraz da nikotin içerdiği için zararlıymış açıklamalarının artık sonu geldi. Her sebze gibi seveni, sevmeyeni olan patlıcanın artık kendisine hayran bir kitle yaratması bile mümkün. Özellikle beslenme bozukluğu nedeniyle ortaya çıkan ve oldukça sancılı geçen basur hemoroid hastaları için patlıcan artık son derece önemli bir sebzedir.


-------- Sponsorlu --------

Öncelikle yine altını çize çize belirtilmelidir ki, her rahatsızlık için mutlaka uzman bir doktora gitmek ve tedavi sürecine onun çizdiği yolla devam etmek gereklidir, ancak alternatif çözüm yollarını da yok saymamak, özellikle bitkilerin şifalı özelliklerinden faydalanmak da göz ardı edilmemelidir. Patlıcan sapı kürü de, hemoroid hastaları için şifa sunan denenmiş bir kürdür. Bugüne kadar patlıcanın yemek çeşitlerini yapıp sapını atanlardan olmuş olmamız, bundan böyle öğrendiğimiz bilgilerden sonra çok da mümkün olmayacak.

Basur rahatsızlığı olan veya olma riski altında bulunan kişiler için uzmanlar patlıcanın yeşil sap kısmının kullanıldığı bu kürü 5 gün süreyle uygulamasının iyileştirici etkisine önem çekmektedirler.


-------- Sponsorlu --------

Patlıcan Kürü Hazırlanması

İhtiyacınız olanlar 10 adet patlıcanın yeşil sapı, ve 10 bardak su.

  • Öncelikle patlıcanların saplarını kesin ve bol suyla iyice yıkayın. Zirai alanda kullanılan ilaç kalıntılarından kurtulmak için sirkeli su da işinize yardımcı olacaktır.
  • İyice yıkanmış patlıcan saplarını, bir tencereye ölçerek koyduğunuz 10 bardak suya ekleyerek kısık ateşte kaynatmaya başlayın. Burada önemli olan suyun sapla kaynaması, bu yüzden kaynamakta olan suya eklemiyoruz.
  • Kaynamaya başlayan tencerenin kapağını kapatın ve 25-30 dakika daha kısık ateşte kaynatmaya devam edin. Bu süreç içerisinde kapağın açılmamasına da özen gösterin.
  • Yarım saat sonra kaynayan suyu ocaktan indirin ve soğumaya bırakın. Sapları süzdükten sonra, soğumuş olan suyu dolapta saklayabilirsiniz. Kullanıma hazır olan patlıcan sapı kürünüzü, sabah akşam olmak üzere aç karnınıza günde iki kez toplamda 5 gün uygulamalısınız. Bu kürü uyguladığınız süreçte genel anlamda hemeroidle bağlantısı bilinen turşu, çilek, acı biber, domates, sirke vb gıdalardan uzak durmak da son derece önemlidir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ