Maden Suyu Faydaları ve Zararları

Maden Suyu Faydaları ve Zararları

Maden suyunun bildiğimiz en temel faydası hazımsızlığa iyi gelmesi. Genelde yemeklerden sonra içilen maden suyunun aslında birçok faydası bulunuyor.

Maden suyu içmeden yapamayan olduğu kadar hayatında hiç maden suyu içme alışkanlığı olmayan da var. Soda mı maden suyu mu tartışmaları bir yana, günde bir şişe maden suyunun inanılmaz faydalarından bahsedelim…


-------- Sponsorlu --------

Kalp sağlığını korur

Maden suyu kan basıncını ve kan şekeri seviyesini dengeler. Böylece kalp sağlığını korumada etkin bir rol oynar. Kalsiyum ve magnezyum ayrıca kan şekerinin düzenlenmesinde de etkilidir. Kalsiyum miktarı markalar arasında değişiklik gösterse de, bazı seçenekler litre başına 348 miligram kadar kalsiyum içerir.

Hafızayı güçlendirir

Eğer konstrasyon sorununuz varsa ya da çabuk unutan biriyseniz o zaman çare maden suyunda olabilir. Maden suyu beyin için gerekli olan bileşenleri içerdiğinden dikkat dağınıklığı ve hafıza sorunlarına faydalı oluyor.

Mide dostudur

Maden suyunun en temel görevlerinden biri sanırız hazımsızlığı engellemesidir. Mide rahatsızlıkları yaşayan hemen her insan muhtemelen ilk olarak maden suyuna koşar. Bunu yapanları tebrik etmeliyiz çünkü araştırmalara göre günde bir şişe maden suyu içen kişilerin, normal su içen kişilere göre daha az hazımsızlık problemiyle karşılaştıkları görüldü.


-------- Sponsorlu --------

Kabızlığa iyi gelir

Mide problemlerine ek olarak bağırsak sorunlarına da çare olan maden suyunun kabızlığa iyi geldiği bilinir. Araştırmalar, karbonlu maden suyu içen kişilerin, düzenli su içenlere kıyasla daha az kabızlığa uğradığını gösteriyor

Kas ve sinir sağlığına faydalı

Maden suyunun içerisine bol miktarda magnezyum bulunur. Magnezyumum özellikle kas ve sinir sağlığı için faydalıdır.

Toksinleri atar

Vücudun toksinlerden arınmasında ve kardiyovasküler sistem sağlığının iyileştirilmesinde etkilidir.

Vücudun nemli kalmasını sağlar.

Her gün en az bir şişe maden suyu içmek vücudunuzu nemlendirir ve kilo dengesini sağlar.

Not: Kronik rahatsızlığı ya da hamile olanlar mutlaka bir doktor gözetiminde olmalılar.

Bir önceki haberimiz olan Pul Biber ile Cilt Bakımı yazımızı mutlaka okuyunuz.! Tırnaklarınıza sürünce Bakın Neler Oluyor? Detaylar için Tıklayınız.!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ