Kelliği Engellemek İçin Mucize Formül: Karanfil

Kelliği Engellemek İçin Mucize Formül: Karanfil

Karanfil Saç Sağlığı Bakımından Çok Faydalıdır: Saç sağlığına önemli katkılar sağlayarak. Saç köklerini besler ve dökülmenin önüne geçer . Bunun yanı sıra saçların koyulaşmasını da yardımcı olur, doğal ve sağlıklı görünüm kazandırır.


-------- Sponsorlu --------

Karanfil mucizesinin yapılışı; Bir bardak kaynar suya 10-15 adet karanfil ilave ederek 10 dakika kadar bekletin. Elde etmiş olduğunuz karanfil çayını kafa derinize dairesel masajlarla yedirin. Saç dökülmesinin durduğunu kısa sürede gözlemleyeceksiniz.

Karanfil Akneleri Ortadan Kaldırır: Özellikle karanfil yağının akne tedavisi için çok etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Karanfil yağı, etkilenen bölgeye topikal olarak uygulanır. Genelde el ve yüz kısmına uygulandığı takdirde kremlerle inceltilir. Cilde uygulandığında ise karıncalanma hissi uyandırır. Karanfil yağının antibiyotik özelliği ile aknelerin oluşma sebeplerini ortadan kaldırmış olur.


-------- Sponsorlu --------

Karanfil Sinüzite de İyi Gelir: Sinüzit sorunu olanlar için özellikle kış aylarında sinüzitin verdiği baş ağrılarından dolayı hayat zehir olur. Çoğunlukla uzmanlar sinüzitleri temizleyici özelliğinin olduğunu söylemektedir. Bunun için karanfil tozunun burundan çekilerek kullanılmasını önermektedirler. Fakat bunu yaparken dikkat edilmesi gerekir çünkü karanfil tozu da en az karanfil kadar etkilidir.

Karanfil Şişkinliği Gidermeye Yardımcıdır: Karanfil su ile karıştırılarak veya çay olarak hazırlanıp içilebilir. Bu şekilde bağırsaklarda karın bölgesinde meydana gelen şişkinlik şikayetlerine önemli ölçüde hafifleterek rahatsızlığı giderir.

Karanfil Strese Karşı Bire Birdir: Karanfil, meydana gelen gevşeme ve rahatlamalar stresi de aynı zamanda azaltır… Bir aromalı çaya nane ve karanfil katarak tüketmeniz stresle mücadele açısından bünyenize inanılmazbir katkı sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ