Karabuğday Diyeti ile 2 Haftada 10 Kilo Verin

Karabuğday Diyeti ile 2 Haftada 10 Kilo Verin

Karabuğday diyeti mono diyetler arasında yer alıyor. Karabuğday diyetine mono diyeti denilmesinin nedeni ise, kısa sürede fazla kilo kaybını sağlamasıdır. Karabuğday diyetini eksiksiz bir şekilde uygulayanlar 2 haftada 10 kilo verdiklerini belirtiyorlar. Peki, karabuğday diyeti kaç gün yapılır?

2 HAFTADA 10 KİLO VERDİREBİLİYOR


-------- Sponsorlu --------

Karabuğday diyeti kısa sürede hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak diyet programları arasında yer alıyor. Karabuğday diyet planı düzenli bir şekilde takip edildiğinde 2 haftada 10 kilo verdirebiliyor. Ancak karabuğday diyetini denemek isteyen kişilerin, çok fazla irade gücüne, kendini kontrol altına alabilecek kişiler olmalıdırlar. Çünkü karabuğday diyeti, bağlılık gerektiren, katı ve zor diyet programları arasında yer almaktadır.

Karabuğday diyeti oldukça zordur, ancak uyguladığında oldukça etkili bir diyet programıdır. Karabuğday diyeti için birkaç hafta boyunca karabuğday lapası tüketmeniz gerekmektedir.

KARABUĞDAY DİYETİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Karabuğday diyeti düşük kalorili bir diyet programı olduğundan, içerisinde bol miktarda magnezyum, amino grup asit, demir, potasyum, B1, ve B6 vitaminleri barındırmaktadır. Karabuğday diyeti, kötü kolesterolün yanı sıra sağlıksız yağlardan arındırılmıştır.

Ayrıca vücutlarımızı toksinlerden arındıran Karabuğday diyetinin sağlık açısından şu gibi faydaları bulunmaktadır:

1- Tırnak ve saçınızı güçlendirir, onlara enerji ve güç sağlar.
2- Cildinizi iyileştirir ve yaşlanmasını yavaşlatır.
3- Sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.
4- Karaciğerinizi temizler.
5- Yüksek kolesterol ve yüksek tansiyon riskini azaltır.
6– Kemikleri güçlendirir.
7- Zihninizi güçlendirir. Karabuğday diyeti, beyin için en iyi besin olarak bilinir.

VÜCUDUN HASTALIKLARLA SAVAŞMASINA YARDIM EDİYOR

Detoks veya mono diyetlerinin vücudu saflaştırdığı ve daha iyi organ fonksiyonlarına yol açtığı düşünülmektedir. Bu, artan enerji, zihinsel berraklık, daha iyi cilt ve daha iyi sindirim sistemi demektir.. Ve bir web sitesine göre karabuğday, yüksek kolesterol ve yüksek tansiyon riskini azaltmıştır. Karabuğday bir dergide yer alan bir araştırmaya göre, antioksidanlar olarak hareket eden ve vücudun hastalıklarla savaşmasına yardım eden flavonoidler içerir ve kanser hastalığından korumaya yardımcı olur. Karabuğday ayrıca açık kan damarlarına yardımcı olabilir ve kan akışını artırabilir.

KARABUĞDAY DİYETİ İÇİN KARABUĞDAY LAPASI NASIL HAZIRLANIR?

Bir su bardağı karabuğdayı bir kabın içerisine alın.
2 bardak kaynar su ekleyin ve sabaha kadar bırakın. Karabuğday, gece boyunca o suyu emecek.
Sabah karabuğday lapanız kullanıma hazır olacak.
Karabuğday lapasını günde 3 öğün tüketebilecek gibi hazırlayın. Acıkmanıza göre karabuğday lapasının miktarını aşırıya kaçmadan ayarlayabilirsiniz.

Karabuğday diyeti programı, diyet süresince aynı yemeği yemek zorunda olduğunuzdan oldukça sıkıcı bir diyet programıdır. Bazen bu diyeti durdurarak lezzetli ve kalorili yiyecekler yemek isteyiniz olacaktır. Ama unutmayın ki 1 hafta içerisinde 10 kiloyu başka türlü veremezsiniz.


-------- Sponsorlu --------

KARABUĞDAY DİYETİ NASIL YAPILIR?

Karabuğday diyeti nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça basittir. Ancak karabuğday diyetini uygulamadan önce bu diyet programının sağlığınıza uygun olup olmadığını bir beslenme uzmanına danışmanız gerekmektedir. Karabuğday diyeti günde 3 öğün karabuğday lapası tüketilerek yapılır.

-Karabuğday lapasının yanında günde en fazla 2 adet mevsim meyvesi.
-Günde 1 avuç kurutulmuş meyve veya meyve püresi.
-Karabuğday diyetine ekleyeceğiniz bu mineralli yiyecekler diyet programını uygularken zorlanmanızı sağlayacaktır.

KARABUĞDAY DİYETİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Karabuğday diyetinde günde 1 litre kefir tüketilmelidir. Karabuğday diyetinde yemekten 30 dk sonra kefir tüketilmesi önerilmektedir. Karabuğday diyetini uygularken yemek esnasında kefir tüketimi önerilmez.

Karabuğday diyetini uygularken günde 1 fincandan fazla çay veya kahve tüketmemeniz gerekir. Bu diyet programı süresince -çay kahve tüketimi önerilmez.
-Karabuğday diyetinde şeker, baharat ve tereyağından uzak durulması gerekmektedir.
-Karabuğday diyetinde gün boyunca 100 veya 150 gram yoğurt tüketebilirsiniz.

-Karabuğday diyetini uygularken 6 sonra kesinlikle yemek yenmesi önerilmez.

KARABUĞDAY DİYETİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Kefirle ve yoğurtla uygulanan karabuğday diyeti oldukça etkili bir diyet programıdır. Karabuğday diyetinde 2 haftada 10 kilo verebildiyseniz bu sonuç kesinlikle etkili bir sonuçtur. Karabuğday diyeti mono diyetler gibi 15 gün sürmektedir. Aynı zamanda karabuğday diyeti çok fazla masraf gerektirmeyen ekonomik diyet programları arasında yer almaktadır.

İçerisinde kefir, yoğurt ve kuru meyveler olan karabuğday diyeti mineralli bir diyet programıdır.

Bu diyete sadık kalmadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir, çünkü bu diyet vücudunuzun düzgün çalışması için gereken tüm besinleri içermez. Sadece vücudunuza zarar vermemeye yardımcı olacağından emin ol.

KARABUĞDAY DİYETİNİN ZARARLARI

Bazı insanların karabuğdaya alerjisi olabilir. Bu nedenden dolayı doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Karabuğday diyeti kan şekeri düzeylerini düşürebilir. Yani diyabetiniz varsa lütfen doktorunuza danışın.

En az birkaç hafta içinde ameliyat olacaksınız, karabuğday diyetini uygulamayın.

Karabuğday diyeti yemek yeme ihtiyacınızı sınırlandırdığı için oldukça sert bir diyet programıdır. Öte yandan, gerçekten güçlü ve test etmek için şiddetle tavsiye edilen bir diyet programlarından birisidir. Özellikle sağlığınızla ilgili bazı problemleriniz varsa, herhangi bir kilo verme planına başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanı ile konuşmanız gerektiğini de unutmayın.

KARABUĞDAY DİYETİ KAÇ GÜN UYGULANIR?

Karabuğday diyetinin kaç gün süreceğini vücut metabolizma hızına göre ayarlayabilirsiniz. Çabuk kilo verebilen bir yapıya sahipseniz karabuğday diyetini 1 hafta uygulayabilirsiniz. Ancak metabolizma hızınızın yavaş olduğunu düşünüyorsanız karabuğday diyetini 2 hafta uygulayabilirsiniz. Karabuğday diyetinin 15 günden fazla uygulanması önerilmemektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ