İstenmeyen Tüylere Etkili Kahve Telvesi Kürü

İstenmeyen Tüylere Etkili Kahve Telvesi Kürü

İstenmeyen Tüylere Kökten Çözüm Olan En Doğal ve Etkili Yöntem: Kahve Telvesi Kürü

“İstenmeyen tüyler” ile ilgili uzun uzun konuşacak değiliz, zira kendileri adı üstünde pek de istenen, sevilen şeyler değil. Bunun yerine doğrudan konuya girelim ve evdeki malzemelerle onlarla baş etmenizi sağlayacak çok pratik bir kürden, kahve karbonat küründen söz edelim.


-------- Sponsorlu --------

Eğer şu ana dek lazet epilasyondan ağdaya kadar birçok yöntemi deneyip köklü bir sonuç alamadıysanız bir de bu karışıma şans verin deriz. Hem yalnızca kahve telvesi ve karbonat ile hazırlandığı için cilde herhangi bir kimyasal zarar vermiyor hem de kolayca hazırlandığı için şipşak uygulanabiliyor.

Yapılışı da uygulaması da çok kolay olan, afiyetle içtiğiniz Türk kahvelerinin telvelerini en yararlı şekilde değerlendirmenize olacak sağlayan bu yöntemin etkilerini görünce düzenli olarak uygulamak, tüm sevdiklerinize aldığınız faydayı anlatmak isteyeceksiniz, eminiz.

Buyurunuz, sizi daha fazla merakta bırakmadan hemen başlayalım.

Kahve-karbonat kürü nasıl yapılır?

roastycoffee

Kahve karbonat kürü olarak anılan ve istenmeyen tüyleri azaltma yöntemi olarak değerlendirilen bu yöntem ile ilgili ilk bilmemiz gereken uygulamak için ihtiyacınız olan malzemeler ve hazırlanışı tabii ki.

Kahve-karbonat kürü için gerekli malzemeler:

 

  • 2 yemek kaşığı sade Türk kahvesinden kalan telve (hafif sulu)
  • 1 yemek kaşığı karbonat

 

Minik bir not: Malzeme miktarını uygulayacağınız alanın genişliğine göre aynı oranda artırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Kahve-karbonat kürü nasıl hazırlanır?

Öncelikle kendinize mis gibi sade Türk kahvenizi demleyin ve afiyetle için. Ardından kahvenin dibinde kalan, mümkünse hafif sulu şekilde bıraktığınız o telveleri bir kaseye ayırın. Kasenin içine karbonatı da ilave edin ve güzelce karıştırın. İşte bu kadar!


-------- Sponsorlu --------

Eğer daha geniş bir bölgeye uygulamayı düşünüyorsanız ve cildiniz o an için uygulama yapmaya uygun değilse, sade olarak hazırlayıp içtiğiniz kahvenin telvesini cam, kapaklı bir kavanoza koyup buzdolabına kaldırın. Bunu en az birkaç gün tekrar ederek kavanozda ihtiyacınız olacak kadar çok kahve telvesi birikmesini sağlayın. Kullanacağınız gün geldiğinde son bir sade Türk kahvesi daha demleyip için, telvesini çok sulu bir şekilde bırakın. Bunu da biriktirdiğiniz telvelerin içine ilave edip hafif sıvı bir karışım elde edin ve kahveyle yarı yarı ölçüde olacak şekilde karbonatı da ilave edip ıslak kum kıvamında olacak bir karışım elde edin.

Kahve-karbonat kürü nasıl uygulanır?

Bu kürü uygulamaya başlamadan 1 gün önce ağda ya da epilasyon gibi tüylerinizi kökten alacak bir yöntemle tüylerinizi tamamen temizleyin. Bir gün sonrasında bu karışımı temiz cildinize parmak uçlarınızla peeling yaparak uygulayın. Kahve karbonat kürünü uyguladıktan sonra 5 ila 10 dakika arasında bu şekilde bekleyin.

Bekleme süresine cildinizin hassasiyetine göre karar vermelisiniz. Eğer yüz gibi vücudunuzun daha hassas olan bir bölgesine uygulayacaksanız 5 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır, kol ve bacak gibi alanlarda ise 10 dakikaya kadar bekletebilirsiniz.

Bu bekleme süresinin sonunda ise tek yapmanız gereken cildinizi çok ovalamadan, ılık su ile dikkatlice durulamak.

“Bu kür ne kadar süre ile uygulanır?” diyenlere de cevap vermiş olalım: Tüylerinizi aldıktan 1 gün sonra başlayacağınız bu kürü en az 1 hafta boyunca her gün ya da gün aşırı olacak şekilde uygulayabilirsiniz. Ardından tüylerinizin daha ince, cılız çıkmaya başladığını göreceksiniz. Etkilerini görmeye başladıktan sonra ise tüylerinizi her aldıktan sonra 1 hafta olacak şekilde uygulamaya devam edebilir, tüylerinizi sadece azaltmakla kalmayıp neredeyse tamamen yok olmalarını sağlayabilirsiniz.

FAYDALARI

 

  • Kahve karbonat kürü ciltte peeling etkisi oluşturduğundan kan dolaşımını hızlandırıyor.
  • Kan dolaşımının hızlanması sayesinde selülit ve çatlak bulunan ciltte bu sorunların azalmasını sağlayan kahve-karbonat kürü, düzenli uygulandığında selülit görünümünün tamamen yok olmasına da destek oluyor.
  • Cildi ölü derilerden arındırıyor.
  • Kahve sayesinde çok daha yumuşak, temiz ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.
  • Ve tabii ki kahve-karbonat kürü düzenli olarak kullanıldığında önce istenmeyen tüylerin zayıflamasını ve azalmasını, ardından da neredeyse tamamen yok olmasını sağlıyor.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ