Günde 30 Adet Zeytin Yersek Ne Olur?

Günde 30 Adet Zeytin Yersek Ne Olur?

Her defasında altını çize çize zeytin ve zeytinyağı tüketilmesi gerektiğini söyleyen Canan Karatay, herkesin günde en az 30 tane zeytin yemesi gerektiğini söyledi.

Sağlıklı yaşam için 7’den 77’ye herkes tüketmeli


-------- Sponsorlu --------

Dünyanın en sağlıklı meyvesinin zeytin olduğu, bilim tarafından da ispatlanmış bir gerçek. En sağlıklı meyve suyu da elbette zeytinyağı…Her defasında zeytin ve zeytinyağı tüketimini teşvik eden Canan Karatay yeniden herkesi bu konuda uyarıyor.

Günde en az 30 zeytin tanesi tüketmeniz gerek

Zeytinyağı demek sağlık demektir. Canan Hoca da bunu her defasında belirtiyor. Günde en az 30 zeytin tanesi tüketilmesi gerektiğini söyleyen Canan Karatay, zeytinin meme kanseri olmak üzere tüm kanser çeşitlerini önleyen bir doğal antibiyotik olduğunu söylüyor.


-------- Sponsorlu --------

Su içer gibi zeytinyağı için

Zeytinyağını sadece yemeklerde değil su içer gibi tüketilmesi gerektiğini söyleyen Canan Hoca, fazla tüketilen zeytinyağının da kolestrolü artırmayacağını söylüyor. Vücuttaki şeker oranını düzenleyen zeytinyağının uzun ve sağlıklı bir ömür getirdiğini belirtiyor.

Kanseri önlüyor

Zeytinin içerisinde bulunan antioksidanlar, kansere karşı korunmak için doğal bir ilaç gibidirler. Kronik oksidatif stres, kanser oluşumundaki anahtar problemlerden biridir. Hücrelerimiz oksidatif stres ile aşırı yüklenirler ise, hücrelerimizin yapısı ve işlevleri zarar görür. Bu durum vücudumuzda kanser oluşumuna neden olmaktadır. Zeytin içerisinde bulunan zengin antioksidan çeşitleri, bu tehlikeli duruma neden olan sıkıntıları gidermekte yardımcıdırlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ