Göz Altı Torbalarını Yok Etmenin Etkili 9 Yolu

Göz Altı Torbalarını Yok Etmenin Etkili 9 Yolu

Salatalık dilimlerinden çok daha fazlasını önereceğiz! Bunları belki de hiç duymadınız…

1. İlk önerimiz hiç oluşmamaları elbette: Tuzu azaltmakla başlayabilirsiniz!

Öncelikle tuzun içinde bulunan sodyumun göz altı torbalarına ve morluklara sebep olduğunu belirterek başlayalım önerilerimize. Sağlıklı bir yüze, güzel bakışlara sahip olmanın yolu bir an evvel tuzu kesmekten geçiyor.


-------- Sponsorlu --------

2. Güneş kremini ihmal etmeyin!

Genelde tatille, denizle, güneşle özdeşleştiriyoruz bu kremleri. Halbuki sabahları evden dışarı çıkmadan göz altlarına süreceğiniz güneş kremi mucizeler yaratabilir: Göz altlarınız gün içinde sürekli nemli kalır, güneşin zararlı ışınlarından korunur, cildinizin kendi kendini iyileştirmesine yardımcı olursunuz.

3. Yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin.

Bunu hatırlatmamıza bile gerek yoktur elbette; eminiz ki üşenmiyor, yorgunluğunuza yenik düşmüyor ve o makyajı yatmadan mutlaka temizliyorsunuzdur.

En doğrusunu yapıyorsunuz; böylelikle hem nevresim takımınız lüzumsuz kirlenmiyor, hem de göz altlarınızın siz uyurken zarar görmesini engelliyorsunuz.

4. Alkolü ve sigarayı azaltın!

Göz altı torbalarıyla, morluklarıyla uğraşıyorsunuz demek? Sanıyoruz ki artık riskli yaşlara girmiş bulunmaktasınız, alkol ve sigara konusunda da gerekeni yapsanız iyi olur!

Alkol vücuttaki suyu azaltır, cildiniz dehidre olur, bu yüzden göz altlarınız da aynı bir sünger gibi içine çekilir, çukurlanır… Bu yüzden alkolü azaltmanız, yatmadan önce mutlaka su içmeniz göz altlarınızın yararına olacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Sigaraya gelecek olursak; sebep olduğu sayısız problemin yanı sıra, evet, sigara içmek cildinizde de oldukça büyük zararlar bırakır.

5. Tüm bunlara rağmen halâ göz altı torbalarınız mı var? İlk olarak nemli bez yöntemini öneriyoruz.

Gözlerinize 10-15 dakika boyunca soğuk kompres uygulamak göz altı torbalarınızı yok etmenize, cildinizi sıkılaştırmanıza yardımcı olacaktır. Bu yöntem için soğuk suyla nemlendirilmiş ya da arasına buz sarılmış bir bez kullanabilirsiniz.

6. Çilek dilimleri de işe yarar 🙂

Göz altlarınıza yerleştirdiğiniz çilek dilimlerini 10 dakika kadar orada bekletmeniz, bu işlemi haftada birkaç kere tekrarlamanız da bir başka etkili yöntem.

7. Sallama çay poşetlerini çöpe atmayın!

Çöpe atmayın, buzdolabına atın 🙂

Göz altlarınızı zeytinyağı ile sildikten sonra buzdolabında soğuttuğunuz kullanılmış çay poşetlerini gözlerinize yerleştirin. Göz altı torbalarınızın inmeye başladığını farkedeceksiniz.

8. Patates dilimleri de bir başka yöntem.

Göz altı torbalarınız ve morluklarınızın yanı sıra, patates dilimleri göz yorgunluğunuza da iyi gelir. Dilimleri gözlerinizin üzerinde 10-15 dakia bekletmeniz yeterli.

9. Son olarak; Türk Kahvesi …telvesi 🙂

Göz altı torbalarınız azalır, morluklar kaybolmaya başlar; tüm bunlar (falı da baktıktan sonra tabii) gözlerinizin altına sürdüğünüz telve sayesinde işte 🙂

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ