Gastrit, Reflü ve Karın Ağrıları için Kesin Çözümler

Gastrit, Reflü ve Karın Ağrıları için Kesin Çözümler

Gastrit, reflü ve karın ağrıları gibi sorunlar yaşıyor ve ilaç kullanmak istemiyorsanız, bu yöntemler imdadınıza koşacak…

Cayenne biberi


-------- Sponsorlu --------

Acı biber yemek, karın problemlerini düzeltmek için çok yardımcı olabilir. Bu doğal bir anestetiktir ve ağrıları azaltabilir. Aynı zamanda asiti azaltabilir, peptik ülsere karşı savaşabilir ve bazı bakteri türlerini öldürebilir. Ayrıca, yiyecekleri daha verimli bir şekilde sindirmeye yardımcı olur.

Acı biberi sade yemek yerine diğer yiyeceklerle birleştirmeniz gerektiğini unutmayın!

Yoga

Birçok yoga hareketi, sindirim sisteminize yardımcı olabilir. Ayrıca, İrritabl Bağırsak Sendromu gibi mide rahatsızlıklarına neden olabilen stresi de azaltır. Örneğin, “Apanasana” hareketi şişkinlik ve gaz ağrısından kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Zencefil

Zencefilin mide sağlığımız üzerinde inanılmaz bir etkisi vardır. Aspirin, ibuprofen veya diğer NSAID’ler gibi inflamasyonu azaltır. Sindirime yardımcı olması için kan dolaşımını teşvik eder ve sindirim sistemi boyunca yiyecek akışını sorunsuz bir şekilde sağlar.

Gazı önler ve bağırsak yolunun kaslarını rahatlatır, bu da mide ağrısından kurtulmanızı sağlar.


-------- Sponsorlu --------

Hardal

Kulağa biraz inanılmaz gelse de, her gün yemeğin yanında bir çorba kaşığı hardal yemek diyetimize gerçekten çok büyük bir katkı sağlayabilir. Hardalın mide ağrılarını azaltabilen ve hatta iyileştirebilen bazı güçlü anti-enflamatuar ve antiasit etkileri vardır.

Nane

Nane, midenin ilk savunma hattıdır. Mide ekşimesi, hazımsızlık, kramp, mide bulantısı, gaz ve hatta irritabl bağırsak sendromu gibi neredeyse sindirim sistemindeki her sorunu düzeltebilir.

Pirinç

Pirinç, patates, yulaf ve diğer nişastalı gıdalar ile birlikte mideyi kaplar, sindirimi kolaylaştırır ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Bu tür gıdalar midede uzun süre kalmaz.

Isı

Mide bölgenize uygulanan sıcak kompres, kaslarınızı gevşetir, ağrı ve krampları hafifletebilir. Karnınıza sıcak su torbası koyarak birkaç dakika içinde rahatlayabilirsiniz.

SİGARAYI BIRAKMAK İSTEYENLERE MÜJDE! İşte Saraçoğlu’nun çok merak edilen sigara bıraktırma kürü… Tıklayınız..!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ