Evde Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?

Evde Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?

Evde Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?

Sigara kokusu, aile ortamında sigara içmeyenleri rahatsız eden bir kokudur. Ev içinde hiç sigara içilmemesi en sağlıklı olanıdır. Ancak ev içine sinmiş sigara kokusu varsa bunu gidermek için pratik çözümler vardır.  Yabancı kaynaklardan derlediğimiz bu yöntemleri bir ay kadar deneyerek olumlu sonuç aldıktan sonra sizlerle paylaştık.


-------- Sponsorlu --------

1-) Sigara Kokusunu Gidermek için Turşu Tuzu- Sirke ve Bulaşık Süngeri

Tuz ve sirke birer koku emicidir. Tuz kötü kokuları absorbe etmekle kalmaz, havanın iyon kalitesine de etki eder. Bir kase içine bir adet bulaşık süngeri konulup, üzerine tuz ve sirke eklenip odanın bir köşesine konabilir. Dilenirse bu karışım içine limon ve portakal kabukları da konur. Bu sayede bu karışımın kendisi güzel bir koku yayacak hem de bu  karışım çevresinde bulunan koku moleküllerini absorbe edecektir. Bir kaç gün bekletilmesi tavsiye edilir.


-------- Sponsorlu --------

2-) Sigara Kokusu için Karbonat-Tuz karışımı

Bir kase içerisine konacak karbonat evin bazı noktalarına bırakıldığında buradaki kokuyu çekecektir. Özellikle banyo gibi yerlerde hem kokuyu hem de nemi çekecektir. Bir kaç gün bekletilmesi tavsiye edilir.

Ayrıca; bu tür kokuları gidermek için evde dolap ve yatak altlarına; karbonat-tuz ve borik asit gibi malzemeleri serperek kokulara ve böceklere karşı önlem almış olursunuz…

Dip not: Bu karışımları koyduğunuzda evi havalandırmanız daha hızlı sonuç verecektir. Ayrıca karışımları çocukların ulaşamayacağı yerlere koymanızı öneririz.

Bir Önceki Haberimiz Olan; Karaciğer 20 Kez Gençleştiren DemirHindi Meyvesinin Faydaları için Tıklayınız..!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ