Dilinizde meydana gelen bu görüntü o hastalığın habercisi..

Dilinizde meydana gelen bu görüntü o hastalığın habercisi..

Vücudumuzdaki zararlı toksinlerden sadece idrar, dışkı ve terle değil dilimizle de arınabiliriz. Dilinizi düzenli olarak temizlediğinizde vücudunuzun ihtiyaç duyduğu detoksifikasyonunu (toksinlerden arınma) gerçekleştirebilirsiniz.

Dil temizliği, tat alma tomurcuklarının duyarlılığını artırır, nefesi ferahlatır, plak ve diş eti hastalığının ortaya çıkmasını önler. Sizin için beyaz dilinizi tedavi etmenize yardımcı olacak ve daha sağlıklı hale getirecek bazı bigiler topladık….


-------- Sponsorlu --------

Dilin ön ve ucu: Solunum sistemi hastalıkları. Akciğerler, kenarlar boyunca beyazlığın oluşmasına neden olur. Ortadaki beyaz plak kalp sorunlarına işaret edebilir. Dilin orta kısmı: Sol tarafı karaciğer, ortası mide, sağ taraf da pankreas rahatsızlığına işsaret edebilir.

DİLİN BÖLÜMLERİNE BAKARAK TEDAVİYE İHTİYAÇ DUYULAN ORGANI BELİRLEYEBİLİRSİNİZ

Beyaz dil hastalıkların bir göstergesi olabilir. Antik çağlardan beri dilin durumu vücuttaki hastalıkları teşhis etmek için kullanılmıştır. Dilimizin durumunu inceleyerek bazı hastalıkların belirtilerini anlayabiliriz. Eski şifacılar, hastalığın diğer belirtileri gitmiş olsa da, eğer dilin durumu hala kötüyse o kişinin tam olarak iyileşmediğine inanıyordu. Dilin bölümlerine bakarak tedaviye ihtiyaç duyulan organı belirleyebilirsiniz:

Dili temizlemenize ve dezenfekte etmenize yardımcı olabilecek bazı doğal hileler var. Bunlar, diş etleriniz ve hatta dişlerinizin sağlığını iyileştirmenize de yardımcı olacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Sarımsağın bu zamana kadar ağız kokusu ve ağız temizliğinin bir yolu olmadığı gerçeğine alışmışız. Ancak sarımsak hakkındaki bu inançları bir kenara bırakın ve çiğ sarımsak yemekten korkmayın. Bu, bakterileri öldürmenize ve dili temizlemenize yardımcı olacaktır.

Düzenli yapılan ağız hijyeni, bakteri sayısını azaltmaya yardımcı olabilir. Her öğünden sonra, hem dişleri hem de dili temizlemek gerekir – sabah ve yatmadan önce. İdeal olarak, bu ritüel şu şekilde olamlıdır: Dişinizi ve dilinizi temizleyin. Diş ipi ve gargara kullanın..

Sadece diliniz için kullanacağınız bir diş fırçasıyla alttan yukarıı doğru çok bastrmadan dilinizi fırçalayın.

Sağlıklı dil pembe görünür ve papilla denilen küçük nodüllerle kaplıdır. İşte sağlıklı bir dil için yapılması gerekenler.

Tuz, dilin temizliği için en iyi yardımcılardan biridir. Aşındırıcı tuz parçacıkları, kir ve ölü hücreleri dilden temizler. Dilin üzerine biraz tuz serpiştirin ve bir dakika boyunca bir diş fırçası ile hafifçe fırçalayın. Daha sonra ağzınızı su ile durulayın. Günde iki kez tekrarlayın.

Dilin tabanında beyazlığın birikmesi, bağırsaklardaki toksinin çokluğuna işaret edebilir. Dil üzerinde çatlaklar varsa ve gri görünümdelerse gastrit ve mide ülseri başlangıcı olduğunu gösterebilir.

Ayrıca, dil üzerinde beyaz veya başka bir plak oluşumu zayıflamış bir bağışıklık sisteminin bir belirtisidir. Yani diliniz beyazsa, inceleyin ve plağın nerede olduğunu belirleyin. Ve beyaz bir dilin yetersiz ağız hijyeni göstergesi olabileceğini unutmayın…

1 Haftada Kaş ve Kirpikleri Gürleştiren Yöntemler için Tıklayınız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ