Dikkat!!! Bu Bitki Ölüme Sebebiyet Veriyor…

Dikkat!!! Bu Bitki Ölüme Sebebiyet Veriyor…

ACI KAVUN BİTKİSİNİ DİKMEYİN – YETİŞTİRMEYİN

Sinüzit ve basur rahatsızlığa iyi geldiği belirtilen “Acı Kavun” bitkisi alerjik reaksiyonlara bağlı olarak aniden nefes kesilmesiyle sebebiyle öldürücü etkiye sahip olduğu duydunuz mu?


-------- Sponsorlu --------

Anadolu bölgesinde sinüzit ve basur gibi hastalıkları iyileştirmesi ile nam salan! acı kavun bitkisine karşı uzmanlar bir takım uyarılarda bulunmuştur!

İşte Açıklanan o haberin içeriği; “ Eğer Acı Kavun yararlı bir bitki olsaydı bu bölgede yaşayan insanlar acı kavuna eşek hıyarı ya da Ebu Cehil karpuzu şeklinde isimler koymazlardı. Kullananların çoğu. ‘Acı kavun bitkisini tükettim memnun kaldım veya memnun olmadım’ diyen birçok kişi var, ‘kullandım neredeyse öldürüyordu diyen de’ var” ifadesini kullandı. Meyvesi olgunlaştığı zaman içerisinde bulunan basınç 6 bara ulaşarak tohumlarını saatte 36 km hızla fırlatan acı kavunun gözleri kör edebileceğine ihtimaline vurgu yapan Prof. Dr. F. Akınerdem, şunları söyledi;


-------- Sponsorlu --------

Bu bitkinin aşırı kullanımı sonucunda özellikle alerjik bünyelere verdiği zararları duyuyoruz. Acı kavun bitkisinin kullanımda çok dikkatli olunması gerekir. Rastgele olarak yüze, göze, ağza sürerek ya da  ilaç gibi içilerek kesinlikle tüketilmemelidir. Çünkü bitkinin kullanımından kaynaklı çeşitli sıkıntılar yaşanabilir. Kullanılması halinde r zayıf düşürebilir, zehirlenmelere yol açabilir, bünyede bir takım kalıcı etkiye sebep olabilir. Hamile bayanların kullanımı sonucu doğacak bebeklere bile çok ciddi zarar verebilir.” “Hiç kimse bunu dikmemeli veyahut yetiştirmemelidir” şeklinde konuştu.

HERKES ÖĞRENSİN DİYE LÜTFEN PAYLAŞ…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ