Canan Karatay’dan Çiğ Köfteye Güzelleme: “En Sağlıklı Yemek”

Canan Karatay’dan Çiğ Köfteye Güzelleme: “En Sağlıklı Yemek”

Urfa mutfağının dayanılmaz lezzeti çiğ köfte, Canan Karatay’dan 10 tam puan aldı. Salam ve sosise veda ediyor, sağlıklı beslenmek için menüye çiğ köfte ve içli köfte ekliyoruz. Ay resmen lezzet!

Neredeyse söylediği her şey gündem konusu oluyor Canan hocanın. Çayınıza tereyağı atın da dedi, yeri geldi bir günde 10 haşlanmış yumurta yiyebilirsiniz önerisinde bulundu. Karatay’ın son tavsiyesi ise, salam sosis yerine çiğ köfte yemek. Üstelik Urfa’nın enfes lezzetini “En sağlıklı yemek” ilan etti.


-------- Sponsorlu --------

“Peki neden çif köfte?” diye sorarsanız Canan hoca sebebini muazzam bir şekilde açıklıyor: “İşlenmemiş olması, çeşitli baharatların kullanılması ve bulgurla yoğrulması…”


-------- Sponsorlu --------

Çiğ köftenin içerisinde bulunan protein, aynı zamanda kilo vermeyi hızlandırır ve dinç bir şekilde kalmanızı sağlar.

Tabii söylenen bu sözler her çif köfte için geçerli değil. Kırımızı et yerine patates ile yoğurulanlar “en sağlıklı yemek” listesinde yer almıyor. Aynı zamanda streçli kaplarda satılan sebzelerin tüketilmemesine de vurgu yapıyor Karatay…

Bir güzelleme de içli köfteye geliyor 🙂 Yalnız şunun da altını çiziyor; içli köftenin kızartılmışı değil, haşlanmış olması gerekiyor. Çok sağlıklı olduğunu ısrarla vurgulayan Canan hoca, “Bulduğunuz an tereddüt etmeden yiyin!” diye de gönüllerimize su serpiyor. Sen çok yaşa Canan hoca 🙂

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ