Çamaşır Makinenize atacağınız Birkaç Aspirin Bakın Neler Yapıyor!

Çamaşır Makinenize atacağınız Birkaç Aspirin Bakın Neler Yapıyor!

Beyaz çamaşırlarınızın üzerindeki korkunç gri renk çok yaygın bir sorundur ve ne kadar çabalasanız da engellenmesi neredeyse imkansız gibi gözükür.

Kıyafetler bir kere grileştiğinde her yıkamada daha da kötü bir hal alır. Ancak bununla başa çıkmanın sandığınızdan daha kolay bir yolu var! Çamaşır makinesine birkaç adet aspirin atmak! Sonuç düşündüğünüzden de etkili olacak!


-------- Sponsorlu --------

Tek yapmanız gereken, beş adet 325 mg aspirin tableti almak ve onları 2 litre sıcak suda çözmek. Onları suda çözmek daha hızlı etki göstermelerini sağlayacaktır.

Böylece kıyafetlerinizi aspirinle yemizlemek için:
  • 2 litre sıcak suda 5 adet aspirin eritin.
  • Çamaşırlarınızın yıkaması bittiğinde, kıyafetlerinizi bu karışıma koyun.
  • 8 saat veya gece boyunca bekletin. (Kıyafetleri tamamen suyun içine batırmaya özen gösterin.)
  • Daha sonra çamaşırları çıkarın veya makinenizin normal yıkamasında bir tur çalıştırın.Aslında çamaşır makinesine de atabileceğiniz aspirinleri bu şekilde suda çözerek kullanmak çok daha kalıcı etki yaratır.Gri ton sorununu çözmenin yanı sıra, bu basit numara çamaşırlarınızdaki lekelerin de ortadan kalkmasına da yardımcı olur.

Kan lekelerini çıkarmak için de aynı yönteme baş vurabilirsiniz. Ancak bunun için aspirini soğuk suda çözüp 2 saat süreyle kıyafetlerinizi bu suda bekletmeniz gerekir. Kan lekelerinin sıcak su ile çıkması imkansızdır çünkü sıcak su kanın içindeki proteini toplar bu da lekelerden kurtulmanızı zorlaştırır.


-------- Sponsorlu --------

Aspirini bu kadar etkili kılan şey, şaşırtıcı sonuçlar veren asitli yapısıdır. Gördüğünüz gibi, pahalı temizlik ürünleri satın almak yerine aspirin gibi ucuz ve kolay bir ürün ile zor lekelerden kurtulabilirsiniz!

2. Kabartma tozu

Pek çok insan kabartma tozunun beyaz çamaşırlarda çok tesirli olduğunu söylüyor. Mucizevi özellikleri sebebiyle, kabartma tozuyla her türlü şey yapabilir – çamaşırlarınızı daha beyaz ve ışıl ışıl hale getirmekte bunlara dahil.

8 gram 250 mi kabartma tozu 1 galon 4 litre suyla karıştırılır. Ardından giysiler birkaç dakika bu suda bekletilir. Şimdi onları çamaşır cihazından geçirdiğinizde giysileriniz natürel renklerine dönecektir.

3. Sirke ve limon

Sirke, mağazada satın alabileceğiniz çoğu paklik mahsulünden daha iyi performans gösterir. En sert kirleri alır ve ayrıca kötü kokuları tesirsiz hale getirir. Ama hepsi bu kadar değil. Sirke, elbiselerinizdeki renklerin daha uzun zaman sabretmesine ve beyazların gri renginin değişmesine de dayanakçı olabilir.

İşte beyazlarınızı tekerrür beyazlatmak için: yıkamaya azıcık sirke ve bir kaşık limon suyu ilave edin. Elbiseleriniz yakında beyaz ve pırıl pırıl olacak.

Taze pak, beyaz giysiler herkesin istediği bir şeydir. Bu ipuçlarını dostlarınızla paylaşın ve gardırobunun azıcık daha parlak olmasına dayanakçı olun. Onlarda size teşekkür edecekler!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ