Bu Yöntemlerle Ayak Kokusundan İki Dakikada Kurtulun

Bu Yöntemlerle Ayak Kokusundan İki Dakikada Kurtulun

Ayak kokusu sosyal hayatı etkileyen birçok kişinin kabusu olan sorunlardan biri. Peki ayak kokusu nasıl giderilir? İşte sadece birkaç alışkanlığı değiştirerek yapılabilecek ayak kokusuna çözüm önerileri ve evde uygulayabileceğiniz ayak kokusunu giderici doğal bir çözüm…

Terliksiz dolaşın


-------- Sponsorlu --------

Evin içerisinde çorapla dolaştığınız zaman, çorap bütün bakterileri üzerinde toplar ve bastığınız her yere yayar. Bu yüzden çorap ve terlik giymeden dolaşırsanız ayaklarınızın kokmasını engelleyecektir.

Çoraplarınızı tersten yıkayın 

Çoraplarınızı tersten yıkadığınızda, sinmiş koku hem daha kolay çıkar hem de ayaklarınıza bakteri bulaşma riskini azaltır.

Ayaklarınıza deodorant sıkın

Deodorantlar, terlemeyi engelleyen kimyasallar içerirler. Bu yüzden ayaklarınıza deodorant sıkmak, ayaklarınızın terleyerek kokmasını engelleyecektir.

Ayaklarınızı havluyla kurutun


-------- Sponsorlu --------

Duş aldıktan hemen sonra ayaklarınızı havluyla kurutmalısınız. Böyleylikle ayaklarınızda mantar oluşumu engellenecek ve koku riski de azalacak.

Elma sirkesi 

Elma sirkesinin keskin dokusu, ayaklarınızda oluşan kokuyu hemen alacaktır. Bunun için ihtiyacınız olan şey ise bir kova suya bir kapak elma sirkesi eklemek.

Ayağınızdaki bakterileri yok edin

Birçok bakteri türü, ayakta kötü kokuya sebep olur. Bu yüzden mutlaka ayaklarınızı temiz tutmalısınız.

Çay ile masaj yapın

Duştan çıktıktan sonra ayaklarınıza bitki çayı ile masaj yapmanız hem kokuyu alacak hem de günün yorgunluğunu atmanıza neden olacaktır.

Ayakkabılarınızı mutlaka kuru bırakın 

Çıplak ayaklarla ayakkabı giymek, ayaklarınızı terleteceği için hem ayakkabınıza nem verir hem de daha çok kokmasına sebep olur. Bu yüzden ayakkabılarınızın kuru olmasına özen göstermelisiniz.

Doğanın Bize Sunduğu Armağan Avokado’nun Faydaları için Tıklayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ