Bu Kadar Olmaz Dedirtecek Karbonat Mucizesi

Bu Kadar Olmaz Dedirtecek Karbonat Mucizesi

Sadece ev temizliği ve hamur işlerinde kullanılmıyor! Karbonatın bu faydalarını daha önce duymadınız


-------- Sponsorlu --------

Karbonat sirke ikilisi her evde doğal temizlik ürünü olarak çamaşır suyu ve yüzey temizleyici deterjanlarının önüne geçtiler. Açma, poğaça gibi lezzetli hamur işleri için de kullanılan karbonatın öyle faydaları var ki, şu saatten sonra artık evinizden hiç eksik etmeyeceksiniz. İşte karbonatın daha önce hiç duymadığınız faydaları.

KARBONAT VE BEYAZ SİRKE

Bir kapta bir çorba kaşığı beyaz sirke, bir çorba kaşığı karbonat ve bir çorba kaşığı sıcak suyu karıştırarak başlayın. Bir fırça veya eski bir diş fırçası kullanarak spor ayakkabılara sürmeniz gereken bir tür macun elde edeceksiniz. Hem tabanı hem de kumaşı hafifçe fırçalayın. Macunu güneşte en az 3-4 saat beklettikten sonra fazla karbonat hamurunu ayakkabılardan çıkarın. Bu sadece ayakkabılarınızı etkili bir şekilde “ağartmak ”la kalmaz, aynı zamanda ayakkabıların içinde birikebilen bakterilerin ürettiği kötü kokulardan kurtulmak için de iyi bir çözümdür.

* ‘Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir’ sorusunun cevabı artık belli oldu. Bir miktar suyun içine karbonatı dökün karıştırın ve sivrisineğin ısırdığı bölgeye sürün. 10 dakika beklettikten sonra soğuk suyla temizleyin. Verdiği rahatsızlık hissi anında geçecek.


-------- Sponsorlu --------

* Uzun süren bir çarşı pazar alışverişinden sonra ayaklarınız sızlamaya başladıysa çözümü karbonatta. İki buçuk litre suyun içine 3-4 çay kaşığı karbonat koyun ve ayaklarınızı bu suda bekletin. Ayaklarınızı inanılmaz bir şekilde rahatlatacak.

* Bir bardak suyun içine bir çay kaşığı karbonatı ekleyin karıştırın ve için. Ne mide ekşimesi kalacak ne de şişkinlik.
Bir bardak ılık suyun içine bir çay kaşığı karbonatı ekleyip karıştırın ve gargara yapın. Bu sayede ağızdaki istenmeyen kokulara veda edeceksiniz.

* Evde bir kediyle birlikte yaşıyorsanız kedi kumuna bir miktar karbonat ekleyerek, kumda oluşan ve etrafa yayılan kötü kokulara veda edebilirsiniz.

* Kötü kokulardan kurtulmak için çöplerin içine de bir miktar karbonat serpebilirsiniz.

* Termoslar kullanıldıktan bir süre sonra suyun metalle tepkimeye girmesi sonucu bir koku yaymaya başlarlar. Termosunuzu daha uzun süre kullanmak istiyorsanız, termosun içine ılık su ve birkaç çay kaşığı karbonat koyup çalkalayın. Ardından temiz su ile iyice durulayın.

* Dişlerinizi karbonatla fırçalayabilirsiniz. Ağızdaki korozif asitlerini etkisiz hale getiren karbonat ağız ve diş sağlığınızı korur.

Daha canlı daha sağlıklı açan çiçekler için çiçeklerinizi karbonatlı su ile sulayın. Çiçekleriniz size teşekkür edecek.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ