Bu besini fazla tüketmek zeka geriliğine sebep oluyor!

Bu besini fazla tüketmek zeka geriliğine sebep oluyor!

Birçok besin fazla tüketildiğinde faydadan çok zarar sağlıyor. Fazla tüketiminden kaçınmanız gereken besinlerin en önemlilerinden biri meyan kökü… Meyan kökünün fazla tüketilmesi birçok sağlık problemine sebep oluyor. Meyan kökü içeren besinler tüketmek zeka geriliğine sebebiyet verebiliyor. Peki meyan kökünün diğer zararları nelerdir? Meyan kökünü ne kadar tüketmek gerekir? İşte ayrıntılar…


-------- Sponsorlu --------

Çok eskilerden beri Anadolu’da şerbeti yapılan, çay olarak tüketilen ve birçok gıda ürününe de katılan meyan köküne yönelik son yıllarda yapılan araştırmalar özellikle anne adaylarını yakından ilgilendiriyor.

Yapılan araştırmaların yüksek tansiyonu, düşük potasyumu, kalp hastası olanların ve hamile kadınların meyan kökü tüketmemesi gerektiğini göstermiştir.

HAMİLE BAYANLAR DİKKAT.!

Meyan kökünün hamile kadınlarda erken doğuma neden olabildiği değerlendirilmektedir. Çok miktarda meyan kökü ve onu içeren ürünler yemek çocuğun zekasını geriletiyor.

Meyan kökünün içerisindeki glisirizin anne karnındaki bebeğin beyin gelişimini de olumsuz etkiliyor. Ayrıca dikkat eksikliği de yapmaktadır.

Meyan kökünün mide zarını koruduğunu, romatizmal hastalıklara ve ülsere karşı da iyi gelmektedir. Şerbetinin epilepsi hastalarında sakinleştirici etkisi de biliniyor.


-------- Sponsorlu --------

Şeker Hastaları Dikkat Etmeli

Ancak meyan kökü şerbetinin şekerden 40 kat daha tatlı olduğu unutulmamalıdır

MEYAN KÖKÜ KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Meyan kökü sıvı preparatının suyun içine katılarak tüketilmekte, ancak meyan kökü preparatları potasyum düşüklüğü ve kalp yetmezliği yaptığı için 9 haftadan fazla kullanılmamalı ve günlük dozu 200 ile 600 miligramı geçmemelidir.

Özellikle yüksek tansiyonu, düşük potasyumu, kalp hastalarının ve hamilelerin meyan kökünü tüketmemesini öneren uzmanlar, “Meyan kökü antiaritmik ilaçlarla etkileşime girer. Kemoterapi esnasında da kullanılamaz. Meyan kökünün en belirgin yan etkilerinden biride hamilelerde erken doğuma sebebiyet vermesidir…”

Düzenli Saç Boyamak Kansere Yol Açıyor..! Detaylar için Tıklayınız

Ayak Nasırlarına Çok Etkili Meyan Kökü Kürü için Tıklayınız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ