Bu belirtiler Corona virüs belirtileri…

Bu belirtiler Corona virüs belirtileri…

Corona virüsü belirtileri kendini nasıl gösterir? Uzmanlar uyardı bu semptomlara dikkat edin! İşte Corona virüs belirtileri… Kendisini soğuk algınlığına benzer şekilde gösteren koronavirüs; yüksek ateş, kuru öksürük, nefes darlığı gibi birçok semptomlarla insan vücudunda kendini gösteriyor. Vatandaşlar “Corona virüsü belirtileri nelerdir? Corona virüsü belirtileri nasıl fark edilir, tedavisi var mıdır?” gibi soruların cevabını araştırıyor. Haberimizin devamından tüm bu bilgilere ulaşabilirsiniz…


-------- Sponsorlu --------

CORONA VİRÜS BELİRTİLER VE SEMPTOMLAR NELERDİR?

Çoğu kişide burun akıntısı, baş ağrısı, kuru öksürük, boğaz ağrısı gibi semptomlar gösteren virüs vücuda yerleştikten sonra 14 günlük bir kuluçka döneminden geçiyor ve sonrasında belrtileri ortaya çıkıyor. En önemli ve fark edilir semptomun yüksek ateş olduğu vurgulanırken özellikle yurt dışından gelen kişilerin 14 gün kuralında uymaları ve vücut ısılarını kontrol etmesi isteniyor.

CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ NELERDİR, NASIL FARK EDİLİR?

Corona virüsü belirtileri nezle, burun akıntısı, yorgunluk, ishal, öksürük, boğaz ağrısı, muhtemel baş ağrısı ve bazen de birkaç gün süren ateş olarak uzmanlar tarafından bildirilirken en yüksek risk grubunun bağışıklık istemi zayıf olan ve 60 yaşının üzerinde bireyler olduğunu unutmamak gerektiği bildirilmiştir.

İnsanlarda ölümcül sonuçlar doğurabilecek derecede ciddi olan bu salgından korunabilmek için en önemli detayın hijyen olduğunu unutmamak gerekir.

Solunum yollarına yerleşen bu virüsün semptomlarından biri de nefes darlığına neden olmasıdır.

CORONA VİRÜSÜ NASIL BULAŞIR?

Corona virüsü hayvanlarla temas yoluyla yayılabildiği gibi insandan insane genellikle enfekte bir kişinin vücut salgıları ile temasından yayıldığı biliniyor.


-------- Sponsorlu --------

Virüs hasta insanlarda, öksürme, hapşırma şeklinde septomlara neden olduğundan bu durumlarda ortaya saçılan damlacıklar ile sağlıklı kişinin temas etmesi virüsün yayılmasına neden olmaktadır.

Bu nedenle de gün içerisinde çokça kez el yıkamak, kolonya kullanmak, el dezenfektanı ile elleri dezenfekte etmek önem taşımaktadır.

CORONA VİRÜSÜ TEDAVİ YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Özel bir tedavi yöntemi yoktur. Çoğu zaman belirtiler kendiliğinden kaybolur. Uzman hekimler teşhis sonrası ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar ile belirtileri hafifletmek için tedavi uygulayabilirler. Yaşam alanlarındaki oda neminin dengelenmesi ve ılık duş ile boğaz ağrısı ve/veya öksürüğün hafiflemesine destek sağlanabilir. Ayrıca bol sıvı tüketmek, dinlenmek ve uyku tedavi için faydalı olacaktır. Belirtiler standart soğuk algınlığı sürecinden daha kötü seyretmeye başlarsa mutlaka uzman hekime danışılması gerekir.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLERİ DUYURDU!

  1. Enfekte olmuş olan kişiler ile yakın temastan kaçının,
  2. El hijyenine dikkat edin ve sık aralıklarla elleri en az 20 saniye süreyle sabun ve su ile yıkayın (Sabun ve su olmayan durumlarda yanınızda taşıyacağınız antiseptik özellikli alkol bazlı ürünlerle ellerinizi dezenfekte edin)
  3. Vahşi veya çiftlik hayvanlarına temastan kaşının
  4. Enfekte olduysanız eğer mesafeyi kormak, öksürürken veya hapşırırken tek kullanımlık mendiller ile ağızın ve burnun kapatılmasını sağlamak büyük önem taşımaktadır. Ayrıca elleriniz ile ağız burun gibi bölgelerinize dokunmktan kaçının
  5. Et yumurta gibi gıdaları iyi derecede pişirin
  6. Hasta kişiler mümkün olduğunca kalabalık ortamlarda bulunmamasını sağlayın
  7. Mümkün olduğu kadar tıbbi maske kullanabilirsiniz…

Bütün Virüsleri Yok Eden Ev Yapımı Dezenfektan Tarifi için Tıklayınız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ