Berbat siyatik sinir ağrılarından hemen kurtulmak için 3 basit masaj tekniği

Berbat siyatik sinir ağrılarından hemen kurtulmak için 3 basit masaj tekniği

Belinizden kalçanıza oradan da ayağınıza kadar yayılan ağrıyla karışık uyuşma mı hissediyorsunuz? Geçmiş olsun siyatik siniriniz sıkışmış durumda!

Siyatik sinir, vücudun en büyük ve uzun siniridir. Siyatik sinir bel bölgesinde kalça kemiğinin arkasından başlayarak uyluk kemiğinin arkasından dize kadar uzanır. Tüm yürüme mekanizmamız bu sinire bağlıdır.


-------- Sponsorlu --------

Belden çıkan siyatik sinir düşme, çeşitli travmalar, bacakta kemik kırıkları, diyabetik nedenler ya da çeşitli ameliyatlar sonrası zarar görebilir. Uzun bir sinir olduğu için sıradan bir sinirin yarattığı sorundan çok daha sancılı bir sürece neden olur. Otururken, kalkarken, yürürken yatarken yani istisnasız her hareketinizde kısıtlamaya gitmek zorunda kalırsınız. Yaşam kaliteniz oldukça düşer. Doktorunuzla birlikte erken müdahalede bulunabilirseniz cerrahi bir işleme gerek kalmadan iyileşebilirsiniz.

Bu sinir sıkıştıysa alt sırttan, kalçadan, uyluğun arkasından, ayağın yanından ve topuğundan itibaren şiddetli ağrılara maruz kalırsınız. Ağrıya genellikle uyuşukluk da eşlik eder.


-------- Sponsorlu --------

Uzmanlar, siyatik ağrının bir hastalık veya bozukluk olmadığını, sinirinizi etkileyen, fıtıklı bir disk, dejeneratif disk hastalığı veya omurilik kanalının daralması gibi bir başka semptom olduğuna inanıyorlar.

İşte siyatik ağrıyı doğal olarak hafifletmek için 3 basit masaj önerisi:

Siyatik siniri rahatlatın

Sert bir zemine uzanın. Ağrılı bölgeyle zemin arasına bir tenis topu sıkıştırın. Ağrıyan bölgeye masaj yapmak için dairesel hareketler yapın. 10 saniye boyunca masaja devam edin, kısa bir ara verin ve tekrar edin.

10 saniye boyunca masaj yapın, dinlenin ve tekrarlayın.

Otomatik arka masaj

Duvara yaslanın. Duvarla vücudunuzdaki ağrılı bölgenin arasına bir tenis topu koyun. Dairesel hareketlerle masaj yapın.

Boyun ve göğüs gerdirmek için masaj

Elleri sırtınızın arkasında birleştirin ve boynu uzatır gibi yapıp için başınızı yavaşça kaldırın. Sırt düz durmalı ve karın sağlam olmalıdır. Yarım dakika bu şekilde bekleyin. 10 saniye ara verip aynı işlemi tekrarlayın.

Bu ağrıdan kurtulmanın en kısa yolu ise aşağıdaki kasları esnetme egzersizi! Bu hareketi 10 kere tekrar edin. Aniden iyileştiğinizi hissedeceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ