Bahar Alerjisinden Kurtulmanız Mümkün!

Bahar Alerjisinden Kurtulmanız Mümkün!

Baharın gelmesi ile tabiat kendisini yeniledi. İçimizin pozitif enerjiyle dolduğu, duygu ve düşüncelerimizin etkilendiği bahar mevsimi; saman nezlesi ile bazılarımız için kabus olabiliyor.

ALLERJİK RİNİT (SAMAN NEZLESİ) NEDİR?


-------- Sponsorlu --------

Allerjik rinit (saman nezlesi), burun içini kaplayan mukozanın allerjik nedenli iltihaplanmasına denir ve özellikle allerjik yatkınlığı olan kişilerde daha sık görülür. Çoğunlukla ömür boyu sürer ancak, ileri yaşlarda şiddeti azalabilir.

BAHAR AYLARINDA GÖRÜLÜYOR!

Tıp dilinde “Alerjik Rint” diye adlandırılan, saman nezlesi, genellikle bahar aylarında görülen mevsimsel bir hastalıktır.

ŞİKAYETLERİ…

Polenler, ev tozları ve hayvan tüylerine karşı alerji gelişmesi sonucu; burun akıntısı, gözlerde yaşarma, kızarma, kaşıntı, hapşırma, burun, damak veya boğaz kaşıntısı şikayetleri ile kendini gösterir.

GÜNLÜK YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Hastalık septomlarının günlük yaşamı olumsuz yönde etkilediğini ifade eden, Geleneksel Tıp Derneği Başkanı Fitoterapist Dr. Muammer Yıldız; “Alerji bir sonuçtur.


-------- Sponsorlu --------

VÜCUDUN DİRENCİNİ ARTTIRMAK ÖNEMLİ

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve desteklenmesi ile alerjik semptomlar giderilebileceği gibi; soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı vücudun direncini arttırarak, korumak da mümkündür.” dedi.

İŞTE SAMAN NEZLESİNİ BİTİREN KÜRÜN TARİFİ:

 * Süpürge tohumu: 200 gr.

 * Şahtere bitkisi: 100 gr.

 * Rezene: 50 gr.

 * Çörek otu: 50 gr.

 Saman Nezlesi Kürü Nasıl Hazırlanır?

1 litre kaynamış suyun içine hazırlanan karışımdan iki yemek kaşığı atılır. Çay gibi demlendikten sonra gün boyu sıcak/soğuk içilir.

Önerilen küre; en az 3- 4 hafta devam edilmesi gerekir.

Böbrek taşından diyabete, zayıflamadan saç dökülmesine kadar Defne Yaprağı Kürü için Tıklayınız.!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Zeynep dedi ki:

  Iyi aksamlar ben yurtdisinda yasiyorum bahar alerji kuru nu denemek istiyorum ama sizin onerdiginiz malzemeler burda bulamiyorum! Nasil yapabilirim bu sezon daha rahat gecirmek icin bahari?

  1. Organik Doktorum dedi ki:

   Merhabalar.
   Bahar Alerjisi Tedavisi Kürü için bulamadığınız bitkiler yerine; Papatya, Civan Perçemi, Isırgan Otu, Okaliptus, Meyan Kökü gibi bitkiler kullanabilirsiniz. Sağlıcakla

BİR YORUM YAZ