Altından Daha Değerli Arı Sütünün Faydaları

Altından Daha Değerli Arı Sütünün Faydaları

Kilosu 2-3 bin TL arası olmasıyla altınla yarışan arı sütü, birçok hastalığa şifa sağlaması ile biliniyor. İşte altından bile daha kıymetli olan arı sütü hakkında tüm bilinmeyenler…

Toplaması bir hayli zahmetli olan arı sütünün içeriğinde A,C,D ve E vitaminleri yer alıyor. Hücre yenileyici özelliği olan arı sütü zeka gelişimine de katkı sağlıyor.


-------- Sponsorlu --------

Genç bal arılarının salgı bezleri yardımıyla ürettikleri arı sütünün faydaları saymakla bitmiyor. Boza kıvamındaki bu sütün sağlık açısından faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız.

Arı sütü, kemik gelişimine, hücre yenilenmesine, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı oluyor.

Arıcılık üzerine çalışan Hüseyin Ekimler; arı sütünün nasıl elde edildiğine dair bilgiler verdi:

Arıcılık üzerine çalışan Hüseyin Ekimler; “”Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, insanların dinç kalmasını sağlarken zekalarını da artırır. Ayrıca erkek ve kadınlarda ortaya çıkabilen cinsel sorunlarda, üreme problemlerinin çözümünde faydalı olduğu gözlemlenmiştir” diyor.

“Petek üzerinden ağaçtan yapılmış çubuk ve kaşıkların yardımıyla miligram miktarlarında tek tek toplanarak kaplara doldurulur. Toplama işleminden sonra derhal derin dondurucular konur çünkü arı sütü açıkta durmaz, bozulur. Arı sütünü toplama işi sabırlı bir iştir. Günü birlik toplanıp muhafaza edilir.


-------- Sponsorlu --------

Altından daha kıymetli ve değerlidir. Fiyatı 2-3 bin lira arasında değişir. Çünkü toplaması ve koruması zordur. Dedi.

ARI SÜTÜNÜN İSPATLANMIŞ FAYDALARI

Kanserle mücadelede bütün dünya ile birlikte ülkemizde de yaygın olarak arı sütü kullanılmaktadır. Yapılan son çalışmalara göre arı sütü kürünün, kanserli hücrenin büyümesini yavaşlattığı ve kanser riski bulunan hastalarda kanser oluşumunu engellediği tespit edilmiştir. Uzmanlara göre yılda en az bir defa arı sütü kürü uygulamak kansere yakalanma riskini ciddi oranda azaltıyor.

HASTALIKLARI ÖNLÜYOR

Arı sütü kürü ile bağışıklık sisteminin güçlendiği, bünyedeki bakteri ve mikropları yok ettiği, hatta oluşumunu engellediği kaydedilmiş. MS gibi çok ciddi hastalıklarda bile propolis ile birlikte çok iyi sonuçlar alındığı belirtilmiştir.

KISIRLIK

Kısırlık sorunu olan çiftler üzerinde yapılan çalışmalarda arı sütünün hücre yenileyici özelliği ile erkekte sperm sayısını artırdığı, damar yapısını güçlendirdiği, hormonal yapıyı düzenleyerek erkekten kaynaklanan sorunlarda çocuk sahibi olmayı kolaylaştırdığı, bayanlarda da rahimden kaynaklanan sıkıntıları giderip çiftlerin çocuk sahibi olmalarına yardımcı olduğu tespit edilmiştir. Ülkemizde de kısırlık tedavisinde sıkça başvurulan bir üründür. Özellikle bay – bayan birlikte kullanımı ile çok daha erken sonuçlar

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ