Alternatif Tıbbın Göz Bebeği Hacamat

Alternatif Tıbbın Göz Bebeği Hacamat

HACAMAT NEDİR? HACAMATIN FAYDALARI NELERDİR? ve Hacamat Nerede Yaptırılmalı?

Hacamat ile ilgili yazımıza giriş olarak Peygamberimiz (S.A.V)’in bir kaç hadis-i şeriflerini tercih ettik. Bunlardan bir tanesi Peygamberimiz ( S.A.V ) , ” Üç şeyde şifa vardır , bal şerbeti içmekte, kan aldırmakta ( hacamat ) ve dağlama yaptırmakta. Fakat ben dağlama yaptırmayı sevmem.” buyurmuşlardır ve Hz. Peygamber (S.A.V) bizzat kendisi Ebû Taybe adında bir Haccâm’a hacamat yaptırmış ve başından kan aldırıp haccâma ücretini ödemiş ve şöyle buyurmuştur: “Kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır.” (Buhâri, Tıb 13; Müslim, Musakat 62, 63; Ebû Dâvûd Nikâh 26, Tıb 3).


-------- Sponsorlu --------

Peki faydası sayısız ve adını çok sık duyduğunuz HACAMAT Nedir?

Günümüzden tam Beş bin yıl öncesine kadar uzanan bir çeşit akupunktur yöntemleri arasında yer alan hacamat, derinin bir neşter yardımıyla çizilip, ağzı geniş bir bardak, kavanoz veya şişe ile oluşturulan emme gücüyle kanın çekilmesi olarak tanımlanabilir. Hacamatın, en etkili alternatif tıp yöntemlerinden biri olduğu dile getirile dursun, pek çok hastalığın ise şifa olduğu yöntemler arasında yer aldığı belirtilir.

Hacamat Nedir?

Hacamat Nedir?

Şimdi Sizlere Hacamatın Faydalarını Sıralayacak Olursak;

 • Hacamat bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır.
 • Kan ve dokulardaki gaz ve toksinleri atar.
 • Ödemleri çözer.
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır.
 • Kan üretimi ile görevli organları uyarır.
 • Beyin fonksiyonlarını canlandırır.
 • Ağrıları giderir.
 • Hastalıkları önler.
 • Bel, boyun fıtığı, eklem ağrıları, karaciğer, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm hastalıkların tedavisinde yardımcı olur.
 • Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır. Başından hacamat olan bir insan bunu hemen fark eder. Çünkü hacamatın etkisi hızlı görülür.
 • Unutkanlık ve dikkat eksikliği olanlar; okuduğunu zor anlayanlar için kafadan hacamat çok faydalıdır. Hacamat ezber kuvvetini artırır.
 • Metabolizmayı düzenleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir. Hacamat yaptıranlar daha az hastalıklara yakalanır, daha sağlıklı ve daha dinç görünüme sahip olurlar.
 • Vücuda canlılık ve enerji verdiğinden dolayı cilt ve vücut daha genç görünür.
 • Akciğer tarafından yeterince temizlenemeyen kan zamanla daha koyu hal alır, kılcal damarları tıkamaya neden olur. Hacamatla bu toksik maddeler arındırılarak organlar daha düzenli çalışmaya başlar.
 • Tansiyon, Migren, bel fıtığı, psikolojik hastalıklar, depresyon, eklem ve romatizma ağrıları için çok etkilidir.
 • Hacamat yaptıranların analitik düşünme yetenekleri artar, hızlı ve doğru karar alma yetenekleri gelişir.
 • Sağ ve sol beyin lobları daha etkin ve dengeli kullanılmaya başlanır.
 • Daha hacamat yaptırmaya başlar başlamaz beyin ağrı kesici etkiye sahip endorfin salgılamaya başlar.
 • Depresyona maruz, psikolojik rahatsızlıkları olanlar, histeri, uykusuzluk, anksiyete, ilaç bağımlılarını hacamatla başarıyla tedavi etmek mümkündür.
 • Ağrı eşiği düşük olanlar için çok faydalıdır.
 • Hacamat yaptıranların bağışıklık sistemi hastalıklara karşı daha dirençli olur. Ve düzenli Hacamat yaptıranlar kolay grip ve soğuk algınlığına yakalanmaz.

Kadınlarda Oldukça Sık Görülen Tiroide Hacamat İyi Gelir Mi?


-------- Sponsorlu --------

Hacamat uygulaması kana tesir eden bir yöntem gibi görülse de, vücudun genel işleyişine olumlu etki eden bir uygulamadır. Bu nedenle tiroit hastalıklarının iyi olması içinde hacamat olmakta fayda vardır. Tiroit ve hacamatın insan sağlığı için önemli olmasındaki en önemli nokta, tiroit hastalıklarının kalp sağlığı başta olmak üzere, tüm bedeni olumsuz etkileyebilecek bir hastalık olmasıdır. Hacamatın ise bu hastalığa olumlu etki gösterme konusunda ilk sıralarda yer alabilecek hastalıklar arasında yer almaktadır.

Olimpiyat sporcularının da hacamat tedavisini uyguladığı bilinen bir gerçek.

Olimpiyatlarda, vücutlarındaki lekeler çok konuşulmuş ve hacamattan kaynaklandığı açıklanmıştı. Daha önce de belirttiğimiz üzere, uygulanan bölgedeki lekeler 10 gün kadar kalabiliyor.

Pek çok ünlünün de hacamat lekelerine benzer lekelerle fotoğraflandığını medyada zaman zaman görebiliyoruz.

Faydası bu kadar çok olan Hacamat Nasıl Yapılır?

Öncelikle kullanılacak bardak veya kavanozun içi ısıtılıyor, daha sonra içi ısınmış bu kap derinizin üstüne konuyor. Kabın içerisindeki hava soğudukça, bir vakum etkisi yaratıyor. Bu durum derinizin yükselmesine ve kırmızı hale gelmesine neden oluyor (kan damarlarınız genişlediği için). Kap aynı noktada birkaç dakika bekletiliyor.

Daha sonra kap kaldırılıyor ve deride minik, ince kesikler açılıyor.

 Sonrasında da tekrar kaplar yardımıyla bu noktalara ikinci işlem uygulanarak bölgedeki kanın akması sağlanıyor. Tedaviden 10 gün sonraysa deriniz normal haline dönüyor, iz kalmıyor.

Özetle hacamat yöntemi tam olarak böyle.

Uygulayıp uygulamamak size kalmış. Her halükarda, iyice araştırma yapmadan yanaşmamanız gereken bir yöntem olduğunu belirtelim ve yazımızı noktalandıralım. Ama yaptırmak isteyenler mutlaka işin ehline ve steril ortamda yaptırmaları gerekmektedir. Sağlıcakla

Hacamat Yaptıranlar ve Yorumları

*  Eğer herhangi bir yerde veya evinizde hacamat yaptırdıysanız, lütfen hacamat ile ilgili görüş ve deneyimlerinizi, fikirlerinizi bizimle paylaşarak yapmak isteyen okurlarımıza yol gösterin. Hacamat hakkındaki tüm yorumlarınızı bekliyoruz. Sağlıcakla kalınız…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ