Yaraları Tedavi Etmenin En Pratik 8 Yolu

Yaraları Tedavi Etmenin En Pratik 8 Yolu

Hareketli Çocuğu Olan Anneler Buraya: Yaraları Evde Tedavi Etmenin 8 Kolay Yolu

Bazen alerjik, bazen görünmez kazalardan, bazen böcek ısırmasından karşımıza çıkan sıyrık yaralanmaları tehlikeli olmasa da yanma ve kaşınma gibi etkileriyle can sıkıyor.

Özellikle çocukların çok sık yaşadığı sıyrık yaraları evde nasıl tedavi edilir, buyrun.


-------- Sponsorlu --------

Lavanta yağı

Lavanta yağı – kekik çayı karışımı oldukça güçlü bir dezenfektandır. Birçok kozmetik ürününde nemlendirici, birçok dezenfektan ürününde sterilizasyon özelliği sebebiyle kullanılan lavanta yağı, sıyrık yaraları için de biçilmiş kaftan. Doğrudan yaralı bölgeye, derinin emeceği miktarda sürülerek uygulanır.

Aloe vera

Gerçek bir cilt bakımı mucizesi olan aloe vera, insan cildinin dünya üzerindeki en büyük dostu desek yeridir. Cilt rahatsızlıklarına, kızarmalara, kaşıntılara, kuruma ve çatlamalara bire birdir. Ciltte hücre yenilenme hızını 2-3 kat artırarak iyileşme süresini kısaltır. Sıyrık yaralarında da güvenle kullanılabilir.

Zerdeçal

Tarihteki en eski antibiyotiklerden biri olarak bilinen zerdeçal, eski çağlardan beri tıbbın vazgeçilmezlerinden olmuştur. Geçmişte kadınların ciltlerine parlak ve pürüzsüz bir görünüm vermek için de kullandıkları zerdeçal, açık yaralarda oldukça etkilidir. Hem yaraların iyileşmesinde hem de yara izlerinde etkilidir.


-------- Sponsorlu --------

Bal ve limon

Balın mucizesinden bahsetmeye gerek yok, faydaları saymakla bitmiyor. Limon da içeriğindeki özel asitlerle ve barındırdığı enerjiyle, hücreler için çok faydalı. Bal ve limon karışımı yaraların temizlenmesinde ve iyileşmesinde muazzam etki gösteren bir doğal ilaç.

E vitamini

E vitamini insan cildinin en çok ihtiyaç duyduğu, hemen hemen bütün cilt bakım ve yaşlanma karşıtı ürünlerde bulunan özel bir vitamindir. E vitamini bakımından zengin gıdaların cilde uygulanması sıyrık yaraları için faydalı olacaktır. Badem, antep fıstığı, fındık, yer fıstığı gibi yağlı gıdalar, E vitamininin en yoğun olduğu besinlerdir.

Kadife çiçeği

Açık yaralara uygulanan kadife çiçeği suyu, yarada ve antibiyotik etki sağlar. Düzenli kadife çiçeği uygulandığı taktirde, sıyrık yaraların iyileşmesine yardımcı olur.

Süt kreması

Evinizde kolayca elde edebileceğiniz süt kreması, yaranın ilerlemesini önler ve yeni deri tabakasının oluşma hızını artırır. Sıyrık yaralarına karşı süt kremasını en pratik ve faydalı çözümlerden.

Pamuklu Bez

Sıyrık yaralarının üzerinin pamuklu bir bez ile örtmek, enfeksiyonun yayılmasını engeller ve deriyi nemlendirerek iyileşmesini hızlandırır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ