Vücuda Almanız Gereken En Doğal Probiyotikler

Vücuda Almanız Gereken En Doğal Probiyotikler

Doğada 2 tür bakteri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi patojen olarak adlandırılan hastalıklara neden olan ve insan sağlığını bozan bakterilerdir. Diğeri ise vücuda faydalı, sindirim sisteminin düzenli çalışarak besinlerin sindirimlerini gerçekleştirmeye yardımcı olan faydalı bakterilerdir.


-------- Sponsorlu --------

Probiyotikler sindirime yardımcı olan, vücudun ikinci beyni olarak adlandırılan bağırsak sağlığı için oldukça önemlidir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu zararlı organizmalardan korumaktadır.
Bağırsak sağlığını koruyan probiyotikler sindirim sisteminin düzenli çalışmasından, birçok kanser türünde koruyucu olacak kadar etkilidir.
Ayrıca ishal, mide rahatsızlıkları, hazımsızlık, gaz problemleri gibi bağırsak sorunlarını önlemeye yardımcı olabilecekleri belirtilmiştir.


-------- Sponsorlu --------

Doğal olarak yiyeceklerde bulunan probiyotikler;

Kefir ;
Bir doğa mucizesi olan kefir tam bir probiyotik deposudur. Sütün fermantasyonu sonu oluşan kıvamı yoğun, tadı ekşimsi bir içecek olan kefirin içeriğinde sindirime yardımcı olan bakteriler oldukça fazladır.
Ev Yapımı Yoğurt ;
Doğal probiyotiklerin başında gelen yoğurt bağışıklık sisteminin desteklenmesi için oldukça önemli bir besindir. Zararlı organizmalara karşı savaşan T hücrelerini aktive ederek savunma mekanizmasına katkıda bulunmaktadır.
Turşu ;
Fermantasyon sonucu oluşan turşular sindirim ve bağışıklık sisteminin desteklenmesi için oldukça önemlidir.
Peynir ;
İçerisinde birçok faydalı bakteri barındıran peynir iyi bir probiyotik kaynağıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ