Uyumadan Önce Yatak Odanıza Limon Dilimleri Koymanın 5 Faydası

Uyumadan Önce Yatak Odanıza Limon Dilimleri Koymanın 5 Faydası

Sihirli meyvenin bu faydalarına inanamayacaksınız!

Yemeklere kattığı lezzet bir yana, kokusundaki ferahlık diğer yana…

Ege ve Akdeniz ülkelerinin en sevdiği meyve limon olsa gerek… 1. yüzyılda Asya’dan bizim coğrafyalara taşınan limonun tadına doyamıyoruz, yağından faydalanıyoruz, kokusuna bayılıyoruz.


-------- Sponsorlu --------

Bu arada Türkiye olarak da dünyanın en çok limon üreten 7. ülkesi konumunda bulunuyoruz. Eklemeden geçmeyelim 🙂

Bilindik yararlarından başka ne güzellikleri var üstelik!

Örneğin limon suyuyla saçlarınızı herhangi bir şampuandan çok daha iyi şekilde temizleyebilirsiniz. Sivilcelere iyi gelir, tırnaklarınızı beyazlatır, nefesinizi ferahlatır, kanınızı temizler, A, C ve E vitaminlerinizi, bakır, krom, potasyum, demir ve magnezyum ihtiyaçlarınızı şıp diye karşılar…

Tüm bunların yanı sıra; uyumadan önce bir limonu dilimleyip başucunuza koymanın da çok şaşırtıcı yararları var;

1.Stresi azaltır.

Limon dilimlerinin ilk yararı stresli günleriniz, uykularınızdan uyandıran dertleriniz için! Geceleri başucunuza koyacağınız limon dilimleri yaydıkları koku sayesinde stresini azaltır, sizi rahatlatır, sakinleştirir.

2.Gün içinde işinize odaklanabilmenize yardımcı olur.

Ayık kalmak, odaklanmak için içtiğiniz bardak bardak kahveleri, yüzünüze vurduğunuz soğuk soğuk suları unutun, çünkü artık başucunuzda limon dilimleri var 🙂


-------- Sponsorlu --------

Gündüz vakitleri işinize odaklanabilmeniz, enerjik ve verimli kalabilmeniz geceleri rahat, dinlendirici bir uyku çekebilmenizden geçer. Limon esansı sizi rahatlatır, pozitif şeyler düşünerek uykuya dalmanızı sağlar, böylelikle gününüzü kurtarır!

3.Daha iyi nefes almanızı sağlar.

Metabolizmanızı, huzurunuzu, nefes alış verişinizi düzenlemek için ne biçim feng shui‘ler denediniz şimdiye kadar, kim bilir… Halbuki her şey bir limon ile halloluyormuş?

Limonun havaya yaydığı koku antioksidan ve antibakteriyeldir. Böylelikle hem soluduğunuz havayı temizler, hem burun deliklerinizi açar, geceleri çok daha iyi nefes alabilmenizi sağlar.

4.Böcekleri kovar!

Yatakta bir şeyler atıştırmayı seviyor, sabahları yatağınızın dibine doluşmuş karıncaları görmekten nefret mi ediyorsunuz? İlk önerimiz annenizin çırpınışlarını dikkate almanız: Yatakta yemek mi yenirmiş!?

Bir diğer önerimiz ise hem gelen giden karıncalar, hem de kulağınızın dibinde vızıldayan lanet olasıca sinekler için geçerli: Limon! Üstelik dilimlerin içine karanfil yerleştirerek böcek kovucu etkiyi daha da arttırabilirsiniz.

5.Tansiyonunuzu düşürür.

Tansiyonu çıktığında bileklerini limon kolonyası ile ovan nineleriniz var ya… İşte onlar dünyanın en haklı insanları! Çünkü limon esansı koklamak hakikaten de kan basıncını düşüren bir etkiye sahip 🙂

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ