Ünlülerin Tercihi SUDOCREM Hakkında Herşey!

Ünlülerin Tercihi SUDOCREM Hakkında Herşey!

Sudacrem uzun yıllar pişik kremi olarak kullanılan güvenilir kremlerden biri olmasına karşın, Demet Akalın’ın sosyal medya hesabından faydasını gördüğünü ve lekelerinin yok olduğuna dair yaptığı paylaşımla bir anda popüler olan bir kremdir. Kullanımı günden güne artan sudocrem ünlü güzellik uzmanı Pervin Dinçer’in sudocrem maskesi ile sivilce ve cilt lekelerinden kurtulmanın çok kolay olduğunu açıklaması sonucu neredeyse her bayanın kullanmak istediği sudocrem pek çok ünlü isminde ilk tercihi olmuştur. Kullanımı günden güne artan sudocrem hakkın sizlere bu yazımızda sudocrem nedir, sudokrem ne işe yarar, nerelerde kullanılır, nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalışacağım.


-------- Sponsorlu --------

Sudocrem Nedir, Sudacrem Ne İşe Yarar

Sudocrem İrlanda’da üretilen bebek pişik kremidir. Tam 80 yıldır bebeklerin pişiklerini geçirmede etkin olarak kullanılmadır. Sudocrem koruyucu bir tabaka oluşturarak bebeklerde idrarın cilt ile temasını keserek pişik önler. Pişik kremi olmasına karşın içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde pişik geçirmenin yanında pek çok cilt sorunun tedavisinde etkin olarak kullanmaya başlanan bir kremdir. Son günlerde pek çok ünlünün güzelliğini sudocrem borçlu olduğunu söylemesi ile ismi bir anda duyulan sudocrem içeriği Çinko Oksit, Benzil Benzoat, Saf su ve Benzl Phenil Menthanol B. bulunmaktadır. ilk olarak 1931 üretilen sudocrem içeriği hiç değişmeden kullanıan tek kremdir. Etkisi kanıtlanmış olan sudocrem kullanım alanları ise;

 • Sudocrem ufak yaraların tedavisinde
 • Sudacrem sivilce
 •  tedavisinde
 • Sivilce izlerini geçirmek
 • Güneş yanıkları ve cilt lekelerini yok etmek için
 • Egzama
 • Bebeklerde pişiği geçirme için kullanılır

Tıp alanın etkisi kanıtlanmış sudocrem cildi beyazlattığı için gündüz kullanılması pek tavsiye edilmez. Sudocrem kullanan ünlüler ise Demet Akalın ve Demet Kutluay, Doğa Rutkay, İclal Aydın gibi pek çok ünü bulunmaktadır.

Sudocrem Faydaları Nelerdir

Sudocrem pişik kremi faydaları bulunan neredeyse hiç zararı ve yan etkisi bulunmayan bir üründür. İlk üretildiğinde sadece pişik kremi olarak kullanılan sudocrem cilde faydaları ise uzun zamandır bilinmesi karşın ülkemizde yeni keşfedilmeye başlanmıştır. İşte sudocrem cilde faydaları;

 • Sudocrem cildi korur ve koruyucu bir katman oluşturur
 • Tahriş olmuş cildi yeniler
 • İltihap özellikle iltihaplı sivilceleri geçirmede çok etkilidir
 • Sudocrem sivilce ve akneleri kurutarak yok eder
 • Sodocrem cilt lekelerini geçirmede çok etkilidir
 • Sudacrem cilt rengini açarak cildi beyazlaştırır
 • Cilt kaşıntılarına iyi gelir, tahriş olmuş cildi yeniler
 • Cildin yağ dengesini sağlar
 • Ağda sonrası oluşan kızarıklıkların azaltılmasında çok etkilidir.
 • Yazın güneşten dolayı oluşan kızarıkları ve güneş yanıklarının ağrısını azaltır
 • Egzama – sedef hastalığında etkin olarak kullanılmaktadır.
 • Yatak yaralarında iyileştirici etkisi vardır

Kortizon içermeyen sudocrem görüldüğü gibi sadece pişiğe değiş pek çok cilt sorununa etkili çözüm sunmaktadır. Sudocrem yan etkileri olmayan bir kremdir. Her cilt tipine uygun olan bu krem çok fazla kullanıldığında ciltte sivilce artışına neden olmaktadır.


-------- Sponsorlu --------

Sudocrem Nasıl Sürülür

Sudocrem nasıl sürülür ve sudocrem kullanım şekli vücudun neresine sürülürse sürülsün aynı yöntem uygulanarak sürülür. Sudocrem yüze kullananlar genelde yaptığı en büyük hatası ise kremi gündüz sürmeleridir. Sudocrem gece sürüldüğünde sabaha kadar cilde daha fazla etki edeceğinden etkisi daha hızlı görülür. Ayrıca gündüz sürüldüğünde yüzün bembeyaz olmasına neden olur. Kesinlikle sudocrem bütün yüze sürülmemelidir, sadece sorunlu olan bölgeye sürülmesi yeterlidir. Çok fazla kullanılması yüzde sivilce artışına neden olabilir.

Sudocrem yüze nasıl uygulanır

Sudocrem yüze sürülürken kesinlikle yüzün tamamına sürülmez. Gece yatmadan önce çok az miktarda sudocrem yüzde sorunlu bölgeye sürülür ve iyice yedirilmesi sağlanır. Sabaha kadar kaldığında krem tamamen emilimi sağlanır. Yüzünüzü ılık su ile yıkamanız yeterlidir.

Sudocrem sivilceye nasıl sürülür

Sudocrem sivilce olan bölgeye sürülmeden önce iyice temizlenmelidir. Cilt temizlendikten sonra az miktarda sudocrem sürülür ve baskı yapmadan ovalanır. Kesinlikle sadece sivilce olan bölgeye sürmeniz yeterlidir. Bu işlemi akşam yatmadan önce yaparsanız sabah sivilcelerin söndüğünü göreceksiniz. Çok fazla sürülürse gözenekleri tıkayarak sivilce artışına neden olabilir. Sivilceler nasıl geçer adlı yazımızda etkili tarifler ve yöntemleri bulabilirsiniz.

Sudocrem cilt lekelerine nasıl sürülür

Sudocrem cilt lekesi olan bölgeye az miktarda sürülür ve iyice masaj yapılarak yedirilir. Cilt lekeleri, kızarıklık ve yanık olduğunda sudocrem acıyı ve ağrıyı azaltarak cildi yenileyecektir. Sürdükten sonra ince beyaz bir tabaka görülüyorsa bir daha sefere daha az sürmeniz yeterlidir. Koruyucu tabaka oluşturan bu krem etkisini hemen gösterecektir.

Sudocrem Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi

En çok merak edilen sorulardan biride sudocrem sivilceye iyi gelir mi, sudocrem sivilceleri yok eder mi sorusudur. Eğer yüzünüzde yada vücudunuzun her hangi bir yerinde sivilce çıkarsa sudocrem sürün ve sabah sivilcelerin söndüğünü yok olduğunu göreceksiniz. Sudocrem sivilce geçirdiği gibi sivilce izlerini geçirmede çok etkili bir kremdir. Sivilce izlerinden kurtulmak için mutlaka her akşam yatmadan önce düzenli kullanılması gerekmektedir. Eğer sivilce tedavisi görüyorsanız mutlaka bu kremi kullanmak istediğinizi doktorunuza bildiriniz. Sudocrem sivilceyi içeriğinde bulunan çinko oksit sayesinde sivilceleri yok etmektedir. Şimdi sizlere sudocrem sivilce maskesi tarifi vermek istiyorum bu maskeyi evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Organik Ev Yapımı Kırışıklık Önleyici Krem Tıklayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ