Tüm Bakterileri ve Enfeksiyonları Öldüren Kür

Tüm Bakterileri ve Enfeksiyonları Öldüren Kür

Aldığımız besinlerin hepsi faydalı değildir. Bu besinlerin yararı olduğu kadar zararları da olmaktadır. Bu besinlerle beraber birçok bakteriler vücudumuzun içerisine girmektedir. Bunların bazıları iyi niyetli bazıları ise kötü niyetlidir. Bu kötü niyetli bakteriler birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Bazı bakteriler çok ağır hastalıklara da neden olmaktadırlar. Bazı bakteriler ise iyi niyetli olup sindirimimize yardım etmektedirler. İnsanlar vücutlarına gelen bu bakterilerden arınmak için pek çok yol aramaktadır ve yollara başvurmaktadırlar.

Bu kötü bakterilerden kurtulmanın oldukça kolay yolları da mevcuttur. Her insanın evinde kolayca hazırlayacağı kürler ile bu bakterilerden arınmak kolay bir hal alacaktır.

Zeytinyağlı incir kürü ile midenizdeki bakterilerden kurtulabilirsiniz. Zeytinyağlı incir özellikle kıyı bölgelerde oldukça fazla tercih edilen tariflerden bir tanesidir.

Doğal ve faydası kısa zamanda görülen bir karışımdır. Hazırlanan zeytinyağlı incir kür faydalarından bahsedecek olunursa mide problemleri, yüksek kolesterol, kansızlık, hemoroid, astım, bronşit, yüksek tansiyon ve kısırlık gibi birçok hastalığın tedavisinde çözüm yolu olarak başvurulmaktadır. Hatta bazı kadınlar çocuk yapmak istediklerinde hamile kalmak için bu yönteme başvurmaktadırlar.

İncir içerisinde yüksek oranda kalsiyum bulunduran bir besindir. Süt ve süt ürünleri tüketemeyen insanların incir yemeleri önerilmektedirler. Bu ürünlerden alamadıkları kalsiyumu incirden alabilirler. İncir lifli bir besindir. Kilo vermek isteyen insanlara incir yemeleri önerilmektedir. Potasyum değeri oldukça yüksektir ve kan basıncını arttırabilme özelliğine sahip bir besindir. İncirin içerisinde omega 3 ve omega 6 değerleri oldukça fazladır. Krizi riskini en aza indirmektedir. İncirin içerisindeki vitamini bulunmaktadır ve bu cildiniz için oldukça faydalıdır.

Zeytinyağlı incir kürünü hazırlamak oldukça kolaydır kür için gerekli malzemeler şöyle sıralanabilir:

– 40 tane kurutulmuş incir
– 450 gram zeytinyağı


-------- Sponsorlu --------

Zeytinyağlı incir kürünü hazırlanışı

Kurutulmuş olarak 40 adet alınan yeniçeriler yaklaşık 500 gramlık bir kavanozun içerisine koyulur ve bu kavanozun içerisine belirtilen miktardaki zeytinyağı ilave edilir. İçerisinde zeytinyağı ve incir olan kavanoz hava almayacak şekilde sıkıca kapatılır ve 40 gün boyunca ağzı kapalı şekilde hiç açılmadan bekletilir. 40 günün sonunda kür hazır hale gelmiş olur. Hazırlanmış olan kür her öğünden önce bir adet incir şeklinde olmak üzere tüketilir.

Cinsel sağlığı güçlendiriyor

Erkeklerde cinsel gücü ve sperm kalitesini artırmaya yardımcı oluyor. Eşinin hamile kalmasını isteyen erkeklere kuru incir ve zeytinyağı kürü öneriliyor.

Kabızlığı gideriyor

Lifli içeriğiyle incir, kabızlığı giderip bağırsakların hızlı bir şekilde hareket etmesini sağlıyor. Zeytinyağı ise bağırsak iç yüzeyini yeniliyor.

Hamile kalmayı kolaylaştırıyor

Kadınlarda doğurganlığı artıran kuru incir-zeytinyağı kürü sayesinde, kadınların sağlığı güçleniyor.

Astım ve öksürüğü kesiyor

Boğaz enfeksiyonlarının iyileşmesine yardımcı olan kür, öksürük kesilmesine fayda sağlıyor, rahatlatıyor.

Kalp sağlığını koruyor

Kuru incir, içeriği mineral ve vitaminlerle kalp sağlığını koruyor ve güçlendiriyor.

Hafızayı güçlendiriyor

B2 vitaminleri içeren kuru incir, zeytinyağı formülü hafızayı ve sinir sistemini güçlendiriyor.

Kolesterolü düzenliyor

Mucizevi içeriğiyle kuru incir, kandaki kötü kolesterol seviyesinin düşmesine yardımcı oluyor.

Diş sağlığını kuvvetlendiriyor

Kalsiyum ve fosfor içeren kuru incir, zeytinyağı kürü kemik ve diş sağlığını kuvvetlendiriyor. Özellikle menopoz döneminde kemik erimesine karşı koruyor.

Zayıflamaya yardımcı olur

Tatlı ihtiyacını doğal yoldan karşılayan, metabolizma hızını yükselten kuru incir, zayıflamaya yardımcı oluyor.

Demir açısından zengindir

Özellikle kuru incir, demir açısından çok oldukça zengindir. Kansızlık çekenlerin ya da çok üşüyenlerin incir yemeleri bu sıkıntıları azaltmakta faydalı olabilir.

Vitamin açısından zengindir

İncir A, E, K vitaminleri ve özellikle B kompleks vitaminleri açısından da zengin bir kaynaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ