Saraçoğlundan Kadınlarda Yüksek Tansiyon ve Kansızlık Sırları

Saraçoğlundan Kadınlarda Yüksek Tansiyon ve Kansızlık Sırları

Alternatif tıp olarak adlandırılan bitkilere dayalı doğal tedavi yöntemlerinin ünlü ismi Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu televizyonda yayınlanan kısa videolarında çok çeşitli sağlık problemleri hakkında değişik öneriler sunuyor. Bu videolardan biri Kadınlarda Yüksek Tansiyon ve Kansızlıkta Dikkat Edilmesi Gereken Yiyecekler üzerine bilgiler veriyor.


-------- Sponsorlu --------

Saraçoğlu açıklamalarında kendine yöneltilen gençlerde yüksek tansiyon sorusuna özellikle dikkat çekiyor. Henüz 15 yaşında bir genç kız olan ve yüksek tansiyon ile kansızlık derdi bulunan hastanın durumu ele alınıyor.


-------- Sponsorlu --------

Gençlerde Yüksek Tansiyona Daha Çok Dikkat Edilmesi Gerekiyor

Hiper tansiyon derdinin gençlerde mutlaka doktor kontrolü altında olması gerektiğini hatırlatan Saraçoğlu bu durumun aslında yaşanmaması gerektiğini söylüyor. Gençlerde hiper tansiyon sorunun nadir görüldüğünü anlatan uzman doktor aslında kadınlarda kansızlığın çok daha yaygın olduğunu da belirtiyor. Saraçoğlu bu durumun kalpte ritm bozukluğu, sürekli yorgunluk, saç dökülmesi gibi etkilerinin de olabileceğini, bazı bitkisel gıdalardan özellikle uzak durulmasının yararlı olacağını sözlerine ekliyor. Bu bitkilere örnek olarak kereviz veriliyor.

Yüksek Tansiyon Hastaları Kerevize Dikkat Etmeli

Kereviz sağlık sorunu taşımayan kişiler için faydalı bir sebze. Fakat Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yüksek tansiyonu olanların bu besinden uzak durmalarını öğütlüyor. Kereviz yüksek tansiyona neden olmuyor ama kan basıncını yükseltiyor. Kadınlarda yüksek tansiyon ve kansızlık İbrahim Saraçoğlu tarafından mutlaka doktor kontrolü altında tedavi edilmesi gereken bir hastalık olarak kabul ediliyor.Kadınlarda Yüksek Tansiyon, Kansızlıkta Dikkat Edilmesi Gereken Yiyecekler, Kadınlarda yüksek tansiyon ve kansızlık

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ