Safran Baharatının Göze Faydaları

Safran Baharatının Göze Faydaları

Sarı Nokta ve Göz Hastalıklarında Etkili Safran Baharatı Faydaları

SAFRAN OTU sayesinde GÖZ HASTALIKLARINI TEDAVİ ETMEK Mümkün… Bu Baharat Gözlerinizde %97 Oranında İyileşme Sağlıyor


-------- Sponsorlu --------

İtalyan doktorlarının söylediğine göre,  yaşa orantılı olarak ortaya çıkabilen sarı nokta problemini ortadan kaldıracak ve yaşınız kaç olursa olsun görüşünüzü %97 oranında iyileştirecek çok faydalı bir baharat var!

SAFRAN OTU SARI NOKTA GÖZ HASTALIĞINA İYİ GELİYOR

Sarı nokta hastalığı, insanlarda körlüğün ana sebepleri arasında gösterilebilir. Sarı noktamız, görme alanından sorumlu olup gözümüzün merkezinde bulunur. Bizler yaşlandıkça, sarı noktamız fonksiyonlarını yitirmeye başlar. Bu da görmede kayıplara neden olur. Bu hastalık, buğulu görmeye kadar yavaşça ilerler ve en son noktası olan körlüğe kadar gidebilir. Dünya genelinde milyonlarca insan bu hastalıktan muzdariptir. Burada genetik faktörler de bazen etkili olsa da bu süreç sigara kullanımına bağlı olarak hızlanabilir. Neyse ki, sarı nokta hastalığından bizi koruyacak ve görme bozukluklarını tedavi edecek bir baharatımız var:  Safran!


-------- Sponsorlu --------

GÖRME YETİSİNİN ARTIRILMASINDA SAFRAN KULLANIMININ FAYDASI

Bir Hint baharatı olan safranın görme kabiliyetine ciddi faydası var. İtalyanların araştırmaları sonucunda, her gün 20mg safran baharatı alan insanların 3 ayda daha iyi sonuçlara geldiği saptandı. Safran otu, vücuttaki oksijen dolaşımını kuvvetlendirirken, hücre ölümünü de engeller. Ki bu da görmenizle doğrudan bağlantılı olan sinir sisteminizin daha sağlıklı olmasına neden olur. Safran içerdiği güzel kokulu yağımsı madde ile hücrelerinizin yaşlanmasını yavaşlatacak ve böylece gözlerinize ışık getirip, gözlerinizdeki damarların çalışmasını iyileştirecektir.

Sarı nokta hastalığının ilerleyişini her gün safran çayı içerek veya safranı baharat olarak kullanırsanız durdurabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Mehmet Ekrem dedi ki:

  çayı nasıl hazılanacak,ayrıca baharat olarak aç mı-tokmu kullanılacak…Saygılar…

 2. Lale dedi ki:

  Şeker hastalığı olanlarda safran otunu tüketebilir mi?

  1. Organik Doktorum dedi ki:

   herhangi bir zararı bulunmamaktadır ancak doktorunuza danışarak kullanılmalıdır.

BİR YORUM YAZ