Sadece 5 Adımda Diş Çürüklerinizden Kurtulmak Mümkün..!

Sadece 5 Adımda Diş Çürüklerinizden Kurtulmak Mümkün..!

Dişler Neden Çürür? Diş Çürümesi bir çok nedenden dolayı meydana gelebilir. En sık görüleni işlenmiş gıdalar tüketmek. Nedir peki bu işlenmiş gıdalar?


-------- Sponsorlu --------

Çukurlar veya diş çürükleri, diş minesini parçalayan bakterilerin aktivitesi nedeniyle dişlerin dağılımıdır. Dentin adı verilen iç tabakaya zarar verebilir ve diş yapısına zarar verebilir. Çoğu kişi diş problemlerini bir diş hekiminde tedavi eder, ancak doğal olarak diş çürümesini iyileştirebileceğinizi bilmelisiniz.

British Medical Journal’da yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, boşluklar basit bir diyet değişikliği ile tersine çevrilebilir. Çalışma, boşluklu 62 çocuğu inceleyerek üç gruba ayrıldı. Grup 1, standart diyet + yulaf ezmesi yedi; Grup 2, aynı diyet + D vitamini takviyelerini yedi, grup 3 ise tahıl içermeyen bir diyet kondu ve D vitamini takviyeleri aldı.

Sonuçlar, ilk grubun boşluklarda bir artış olduğunu gösterdi. İkinci grup biraz daha iyi geçti, en son gelişmeler en son gelişme kaydetti. Çocukların boşluklarının hepsi iyileşti. Birçok doktor ve diş hekimi, araştırmanın bulgularına destek veriyor ve şimdi diyetinizdeki bir değişikliğin boşlukların doğal iyileşmesine neden olabileceğini iddia ediyor.

Diş çürümesine katkıda bulunan 4 şey vardır: mineral eksikliği, yağda çözünen vitamin eksikliği, çok fazla şeker tüketimi ve fitik asit açısından zengin gıdaları tüketme.

Oyukların tersine çevrilmesi için doğal yollar

1. Diyetinizden şekeri çıkarın
Bu belki de en önemli adımdır – diyetinizden şekeri kaldırmak dişlerinizdeki boşlukları önemli ölçüde azaltacaktır. Şeker ağız bakterilerini besler ve diş sıvılarının sağlıklı akışını engeller ve aynı zamanda çok asidiktir ve dişlerin ve boşlukların mineralden arındırılması ile sonuçlanır.


-------- Sponsorlu --------

2. Besin açısından zengin gıdaları tüketmek
Diş çürümesini yenmek için, yağda çözünen vitamin ve mineral alımını arttırmanız gerekir. Diş çürümesine karşı ideal bir bariyer oluşturmak için daha yapraklı yeşil sebzeler ve sağlıklı yağlarla zengin gıdalar (avokado, hindistancevizi yağı) ve fıstık ve tohumlar yiyin.

3. Diyetinizden fitik asidi ortadan kaldırın 
Fitik asit ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir ve genellikle organik ya da GDO içermeyen tahıllar, fındık ve tohumlarda bulunur. Mineral bir engelleyici ve enzim inhibitörüdür; vücudunuzun minerallerinizi yiyeceklerinizden emerken vücudunuzun kemik ve dokularından sızmasını önleyen bir enzim inhibitörüdür.

4. Yağ çekmeyi deneyin
Yağ çekme, oral kavitenizi detokslayan eski bir tekniktir. Sadece bir çorba kaşığı hindistancevizi yağı ağzınıza koyup 20 dakika kadar çalkalayın. Başlangıçta zor olabilir, bu nedenle ilk birkaç gün içinde 3-5 dakika deneyin ve yavaş yavaş süreyi arttırın. Bu şaşırtıcı teknik, diş çürümelerini önleyebilir, diş eti iltihabını tedavi edebilir ve hatta baş ağrılarını azaltabilir.

5. Mineralize doğal bir diş macunu kullanın.
Florür içermeyen diş macunları pahalıdır, ancak satın alabileceğiniz çok uygun fiyatlı markalar vardır. Ayrıca evde kendi diş macunu yapmayı da deneyebilirsiniz. İşlem çok basit – yapmanız gerekenler:

3 yemek kaşığı gıda sınıfı diyatomlu toprak kil
1/4 çay kaşığı kabartma tozu
1/4 çay kaşığı nane aromalı klorofil
1/4 çay kaşığı nane nişastası
1/2 çay kaşığı hindistancevizi yağı
1 çorba kaşığı filtrelenmiş su

Tüm malzemeleri karıştırın – kendi doğal flüorürüz diş macunu elinizde…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Alirıza dedi ki:

    Dişlerinde diş taşı var fırçalamaklan çıkmıyor bende karbonat ve tuz karışımı kullanıyorum ama tam olarak faydasını göremedim özellikle 29, lik dişlerde olduğu gibi duruyor

    1. Organik Doktorum dedi ki:

      Bu şikayetiniz ile ilgili sitemizde bir çok etkili tedavi bulunmaktadır. sağlıcakla

BİR YORUM YAZ