Romatizmal Hastalıklara Kuşburnu Marmelatı

Romatizmal Hastalıklara Kuşburnu Marmelatı

Kuşburnu Marmelatı Nasıl Yapılır?

Daha önceli yazılarımızda; kuşburnu bitkisinin özellikle; romatizmal hastalıklar ile şeker hastalıklarında oldukça faydalı olduğunu belirten yazılarda bahsetmiştik.


-------- Sponsorlu --------

Bu yazımızda ise kuşburnu marmelatı tarifini vereceğiz.  Kuşburnu marmelatı’nı eğer şekersiz yapma imkanınız varsa mutlaka şekersiz yapın. Bu haliyle şeker hastaları için mükemmel  bir besin takviyesi olacaktır. Şekersiz yapılan kuşburnu marmelatı çok faydalı bir besindir ancak tek kusuru çabuk bozuluyor olmasıdır. Sizlere tavsiyemiz şeker koyacaksanız bunu deneyerek en aza indirgemenizdir.

Kuşburnu Marmelatı Tarifi için Malzemeler: 

Kuşburnu
Toz şeker
Su


-------- Sponsorlu --------

Evde kuşburnu marmelatı yapımı:

Kuşburnunun uç kısımları bıçak yardımı ile kesilip temizlenir. Daha sonra yıkanır ve bir düdüklü tencere içerisine alınır, tencere içerisine kuşburnuların üzerini bir parmak geçecek seviyede temiz-klorsuz su eklenir. Bu şekilde 1 saat kadar pişirilmelidir. Pişme işlemi tamamlandıktan sonra püre haline getirilir. Püre haline gelen kuşburnu önce bir makarna süzgeci tarzı bir süzgeçten daha sonra daha ince bir süzgeçten geçirilir. En son aşamada ise un süzgeci tarzı bir süzgeçten geçirilebilir.

En son aşamada süzülen kuşburnu geniş bir tencereye alınır 3  saat kadar karıştırılarak kaynatılır. Koyulaşmaya başlayınca şeker ilavesi yapılır. Şeker ilavesi ile birlikte 15-20 dakika kadar kaynatılır. Kuşburnu Marmelatı artık hazır.

Şeker ölçüsü tamamen tercihe ve kıvama göre değişebilir. Bizim tavsiyemiz en aza indirgemeniz. Çünkü kuşburnu marmelatı şekersiz hali ile de tatlı bir marmetlattır.

Afiyet Olsun….

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ