Pancar yapraklarının faydalarını mutlaka okuyunuz..!

Pancar yapraklarının faydalarını mutlaka okuyunuz..!

Pancar yaprakları iyi miktarda protein, fosfor ve çinko sağlamakla kalmaz, ayrıca mükemmel bir lif kaynağıdır. Antioksidanlar ile doludurlar, B6 vitamini, magnezyum, potasyum, bakır ve manganez bakımından yüksektirler ve yağ ve kolesterolden düşüktür.


-------- Sponsorlu --------

2.000 kalorilik diyet temelinde pancar yeşillikleri günlük değerleri şunları içerir: % 220 oranında A vitamini,% 60 oranında C vitamini,% 16 oranında kalsiyum ve% 15 oranında demir.

Yapılan araştırmalar çok yeterli olmasa da pancar yaprakları K vitamini kan pıhtılaşma özellikleri içerdiğini, osteoporozun önlenmesine yardımcı olduğunu, kemiklerin kuvvetini artırmak için kalsiyum ile birlikte çalıştığını ve ayrıca Alzheimer hastalığının savaşmada rol oynayabileceğini gösterdi. Pancar yaprakları, ıspanaktan daha yüksek bir demir içeriği vardır ve pancarın kendisinden (kök bölümünden) daha yüksek besin değerine sahiptir.


-------- Sponsorlu --------

Pancar yapraklarındaki A vitamini içeriği, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur ve antikorların ve beyaz kan hücrelerinin üretimini uyarır. A vitamindeki beta-karoten, kanser ve kalp hastalığı ile birlikte vücuttaki serbest radikallerin etkileri ile mücadele edebilen bilinen bir antioksidandır. Doktorlar genellikle gece körlüğü riski taşıyan hastalara A vitamini önerirler.

Pancar yapraklarını yıkadıktan sonra salata veya yemeklerinizde kullanabilirsiniz. İsterseniz çiğ isterseniz pişmiş olarak yenebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ