Mucize Meyve Aronia Meyvesinin Faydaları

Mucize Meyve Aronia Meyvesinin Faydaları

Kanser düşmanı olarak bilinen ariona meyvesi artık Türkiye’de. Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından ilk kez yetiştirilmeye başlanan aronia meyvesi törenle hasat edilmeye başlandı bile. İşte ariona meyvesinin inanılmaz faydaları…

 Amerika’da birçok hastalığa iyi geldiği için ”süper meyve” adı verilen Rusya’da da tıbbi meyve olarak kullanılan aronia Türkiye’de de yetiştilmeye başlandı.
Kolon kanserini ve çeşitli kanser türlerini engelleyen aronia meyvesinin sağlık açısından bir çok faydaları bulunmakta…
Aronia meyvesindeki antioksidan, fenol, mineral ve vitaminlerin özellikle kalp hastalıkları ve kanseri önlemede potansiyeli bulunduğunun bilimsel olarak belirlendiğini söyleyen uzmanlar, “Bu, ülkemizde bakanlığımızın yaptığı çalışmalarla da teyit edilmiştir”, açıklamasında bulundular.
Aynı zamanda bu  meyvenin soğuk algınlığı, mide hastalıkları, bağırsak, karaciğer, ve safra kesesi dahil olmak üzere çeşitli hastalıkların ve radyasyon zehirlenmesinin tedavisinde kullanıldığı biliniyor.
Yine İngiltere’de yapılan bir çalışmada beyin tümörlü hücre kültürlerinde oldukça yararlı etkileri saptanmıştır” Aronianın tıpta ilk ilgi çekici özelliğinin güçlü derecede iltihap giderici etkisi olması.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ