Mandalina Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Mandalina Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla beraber mandalinalar tezgahtaki yerlerini çoktan aldılar. Yoksa sizde mandalinayı yedikten sonra kabuğunu atanlardan mısınız?

Birazdan vereceğimiz adımları bir bir uyguladıktan sonra  gördüklerinizie inanmayacaksınız.  Youtubeta izlenme rekorları kıran ve mandalinayla bir mucize yaratan bu kişinin yaptıklarını sizler için adım adım açıkladık.


-------- Sponsorlu --------

İşte mandalinanın içerisine zeytinyağı döktüğünüzde olanlar…

1. Adım:
Mandalinanın kabuğuna biçak yardımıyla ortadan ikiye ayıoracak şekilde bir kesik atın.

2. Adım:
Kabuğa zarar vermeyecek şekilde meyveden ayrılmasını sağlayın.

3. adım:
Daha sonra mandalinanın içerisinde yer alan beyaz liflerini fitil gibi olacak şekilde ortaya çıkartın ve içerisine zeytin yağı dökün.

4. adım:
Şimdi de mandalina kabuğunun diğer yarısını kullanacağız. bu kabuğun tepe kısmını yıldız şekli verecek şekilde bıçakla kesin.

Son adım:
Mandalina kabuğu zeytin yağını emdiyse ortada yer alan lifi çakmak yardımıyla yakabilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz tepe kısmını da kapatarak yanan kabuğun üzerine yerleştirin.

Mandalina kabuğundan yapmış olduğunuz ev yapımı organik mumunuz hazır!

MANDALİNA KABUĞUNUN VÜCUDA FAYDALARI NELERDİR ?

Mandalina kabuğunun bilmediğimiz özelliklerinden biri, iyi kolestrol düzeyi, kan şekeri ve sağlıklı bir karaciğere sahip olmanıza yardımcı olacak pek çok yararı olmasıdır. Yağlı gıdaların daha iyi sindirimine izin vererek, sindirim sisteminizin sağlığına yardımcı olduğunu ortaya koyan bazı çalışmalar yapılmıştır.


-------- Sponsorlu --------

Mandalina kabuğu ile tedavi edebileceğiniz hastalıklar ve uygulama yöntemleri

BRONŞİT

1 Bardak Kaynamış Suya, iki yemek kaşığı mandalina Kabuğunu ekleyin, bir saat bekletin ve sonra için. Bunu günde üç kez tüketebilir ; bronşiti hızlı ve doğal olarak giderebilirsiniz.

ÖKSÜRÜK

Kabukları küçük parçalar halinde bölün, iyice kurutun. 1 bardak sıcak suyun içine 2 yemek kaşığı Kurutulmuş kabuğu atın,1 hafta boyunca serin bir yerde bekletin, bu süre sonunda kabukları çıkartıp, çözünmüş sıvıyı temiz cam bir kavanoza aktarın. Her yemekten önce ,günde üç kez için.

BURUN TIKANIKLIĞI

Küçük ağızlı bir kavanoza birkaç tane soyulmuş Mandalina kabuğu atın,üzerine sıcak su ilave edin. 10 dakika boyunca buharı soluyun. Nefesinizin açıldığını ,oldukça ferahladığınızı ve burun tıkanıklığınızın geçtiğini göreceksiniz.

SİNDİRİM SORUNLARI

Bu problem için kurutulup ,çekilmiş Portakal veya Mandalina kabuğu kullanabilirsiniz. Hazırlayacağınız tozu, yemeklerinize ekleyebilir ,mide ağrılarınızı sindirim sorunlarınızı azaltabilirsiniz. .

AYAK MANTARI

Mantarın olduğu bölgeye,Mandalina kabuklarını ,bir hafta boyunca günde iki kez koymalı ve ovmalısınız.

FİZİKSEL BİLGİLER VE KAZANIM SORUNLARI
Küçük bir torbaya birkaç mandalina kabuğu koyun ve yanınızda bulundurun, onlardan gelen aromayı 15 dakika nefesinizle çekin.Ayrıca, Hafif baş ağrılarını aynı teknikle rahatlatabilirsiniz.

Şifa kaynağı olan Ev Yapımı Tarhana yapmayı gözünüzde yapmayı asla büyütmeyin İşte Size En Güzel Tarif.! Tıklayınız.!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ