Kilo Veremiyorsanız Bu Belirtilere Dİkkat

Kilo Veremiyorsanız Bu Belirtilere Dİkkat

Büyüme çağındaki çocuklar, adet görmeye başlayan genç kızlarımız, birçok gebe ve emziren anne hatta diyetine dikkat edenler bile demirden zengin beslenmezlerse anemi(kansızlık) oluşabilir.


-------- Sponsorlu --------

Kanda 5 mg kan demiri kaybeder bu düzeyde kan demiri kaybedenler birde kilo alma korkusu ile yeterli beslenmez ise bazı şikayetler başlar ek olarak ülkemizde yemekten sonra çay içme alışkanlığında demirin emilimini önler.

Demir eksikliği dolaylı olarak kilo alımına sebep oluyor ve hormonların olumsuz etkilenmesi sebebi ile kilo verme sürecini olumsuz etkiliyor yani vücutta demir eksikliği varsa kilo verilemiyor.

Bunu önlemek için ise hekim tarafından önerilen ilaçlar düzenli kullanılmalı ve bu tedavi demir yönünden zengin besinlerle desteklenmelidir

Demir minerali en çok kuru kayısı,kuru üzüm kurutulmuş meyveler, kırmızı et, karaciğer, pekmez,tahıllar, yumurta, lahana, fasülye, pancar, patates, fındık, badem, şeftaliarmut, hurma, kabak ve balıkta bol miktarda bulunmaktadır.

Bu yiyeceklerin tüketimi demir ihtiyacını karşılayacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Demir Eksikliği Belirtileri

Demir eksikliğine bağlı kansızlık bazı durumlarda belirti göstermez. Demir eksikliği rutin sağlık kontrollerinde yapılan kan tahlillerinde teşhis edilebilir. Demir eksikliğinin belirtileri arasında;

Cilt solgunluğu,
Vücutta güçsüzlük, yorgunluk,
Konsantrasyon bozukluğu,

Baş ağrısı,
Ellerde ve ayaklarda uyuşma,
Sinirlilik hali,

Kulakların uğuldaması,
Dudaklarda çatlaklar ve ağız kenarında yaralar,
Tırnakların çabuk kırılması,

Saçlarda dökülme sayılabilir.
Demir eksikliğinin ileri derece belirtileri arasında; çarpıntı, toprak veya buz yeme, yavaşlayan tiroit fonksiyonları ve huzursuz bacak sendromu gibi durumlar da görülür. Çocuklarda demir eksikliği belirtilerinde ise karşımıza çocuklarda yürüme-oturma-konuşmasında gecikme, öğrenmede güçlük ortaya çıkabilir.

Suya Kahve Koyup Saçınıza Sürün… Sonuç İnanılmaz! Detaylar için Tıklayınız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ