Kansere Önlemek İçin Zeytinyağı Tavsiyesi

Kansere Önlemek İçin Zeytinyağı Tavsiyesi

Zeytinyağının kanser hücrelerini Yok Edebilir

Uzmanlar tarafından fareler üzerindeyapılan deney, zeytinyağının bir yararını daha ortaya çıkardı. Buna göre, zeytinyağın da ki oleokantal maddesi kanser hücresini 1 saatten daha az zaman içerisinde yok edebiliyor.


-------- Sponsorlu --------

Amerikalı bilim adamları, zeytinyağında bulunan oleokantal maddesinin kanserle savaşmada oldukça etkili olduğunu tespit ettiler.

New York Hunter Üniversitesi’nde fareler üstünde yapılan araştırmada, zeytinyağına acımsı tat veren bu antioksidan maddenin kanser hücrelerinin içerisine girerek “hücrenin midesi” olarak tanımlanan lizozomları, yani kanseri 1 saatten kısa sürede yok edebileceğini kanıtladı.


-------- Sponsorlu --------

Maddenin prostat, meme ve pankreas kanserleri üstünde etkili olduğunu dile getiren bilim adamları, kanserle savaşmak için 90 kilo ağırlığındaki bir insanın her gün mutlaka zeytinyağı tüketmesi gerektiğinine dikkat çekildi.

Oleokantalın her gün tüketilirse etkili olabileceğini vurgulayan araştırmacılardan Paul Breslin, sonuçların netlik kazanması için hayvanlar ve insanlar üstünde daha çok çalışmaya yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Araştırmanın sonuçları, Fransız “Science et Avenir” isimli yabancı bir dergide yayımlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ