Hurma Sirkesinin Faydaları ve Hurma Sirkesi Tarifi

Hurma Sirkesinin Faydaları ve Hurma Sirkesi Tarifi

Hurmanın tadına hepimiz aşinayız, peki ya sirkesine? Arap ve Ortadoğu ülkelerinde yaygın kullanılmakta olan hurma sirkesi, lezzet ve tat olarak bütün sirkeleri geride bırakıyor.
Kendine özgü tatlı bir tada ve hoş bir kokuya sahip. Bir sirke için aşırı iddialı cümleler kuruyor olabiliriz 🙂 ama hurmanın tadından yola çıkın, bize kesinlikle hak vereceksiniz.


-------- Sponsorlu --------

Gelelim faydalarına…

Yaraları hızlıca iyileştiren hurma sirkesi, ağız içi yaralarına da iyi geliyor. Açık yaranın üzerine hurma sirkesiyle pansuman yapabilirsin, ağız içi yaralarınız için ise ağzınızı çalkalayabilirsiniz. İyileştirici etkiye sahip olan sirkenin düzenli kullanımında faydasını göreceksiniz.

Bebeksi bir cilt için çare hurma sirkesi

Cildinizin parlak ve pürüzsüz gözükmesini isterseniz haftada 3 defa hurma sirkesi kullanmanızı öneriyoruz. Gül suyu gibi yüzünüze tonik olarak uygulayabilirsiniz. Doğanın sunduğu bir şifa olan hurma sirkesi, cildi besleyerek mat görünümden kurtaracak ve pamuk gibi taze bir görünüm elde etmenizi sağlayacak.


-------- Sponsorlu --------

Kışın en güzel ilacı

Kışı zor atlatanlardansanız hurma sirkesi sizin ilacınız. Gribal enfeksiyonlara karşı oldukça güçlü bir kalkan olan hurma sirkesi, bağışıklık sistemini güçlendiren bir şifa…

Kan şekerini de düzenliyor

Hurma sirkesinin bir diğer marifeti ise tatlı krizlerine engel olmak.Kan şekeri düzenlemede son derece etkili olan sirke, metabolizmayı düzenler ve böylelikle yağ yakımını hızlandırmış olur.

Hurma sirkesi nasıl yapılır?

Satın aldığınız hurmaları yıkayın. Bir cam kavonuzun yarısını hurmalar ile doldurun. Daha sonra kavanozun ağzına 2 parmak kalacak şekilde su ekleyin (içme suyu kullanın). Tülbent gibi ince bir bez ile kavanozun ağzını örtün. Yaklaşık 40 gün boyunca ışık almayan bir yerde saklayın. 40. günün sonunda sirkenizi süzün ve 1 gün daha cam kavanozda bekletin. Sirkeniz kullanıma hazır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Şükriye dedi ki:

    Bu hurma hac hurmasımı yoksa trabzon hurmasımı cevap verirmisimiz.

    1. Organik Doktorum dedi ki:

      Organik Doktorum : Hac hurmasıdır.

BİR YORUM YAZ