Hergün 1 Bardak Su İçmediğinizde

Hergün 1 Bardak Su İçmediğinizde

Her Gün Bir Bardak Su İçmediğimizde

Vücudumuzun suya olan ihtiyacı konusunda yapılan uyarılar ve açıklamalar hala yetersiz kalmakta, bir bardak dahi su içmeye özen göstermeyen kişi sayısı her geçen gün artmaktadır.


-------- Sponsorlu --------

Uzmanlar günde en az 2-2,5 litre kadar su tüketilmesi konusunda ısrarcı olmaktadırlar. İçilen suyun vücudun tamamına, tüm organlara ve cildin pH dengesine faydası olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Günlük bir bardak bile su içiyor olmakla geri dönüşü olmayan rahatsızlıkların önüne geçilmesi mümkün olmaktadır. Günlük içilmesi gereken su miktarının eksikliği tüm organları tek tek tehdit etmektedir.

Fazla İçilen Su Zararlı Mıdır?

Günlük içilen su miktarının 3 litreyi geçmemesi gerektiği de unutulmamalıdır. Her şeyin her zaman fazlasının zararlı olduğu gerçeği 3 litreden fazla içilen su için de geçerlidir. Günde ortalama 2 litre ideal bir orandır.

Fazla içilen su vücutta kalması gereken yararlı vitamin ve minerallerin dışarıya atılmasına sebep olmaktadır. Suyun az içilmesinin zararları olduğu gibi fazla suyun zararları da göz ardı edilmemelidir.

Suyun Az İçilmesinde Ortaya Çıkan Sorunlar

Suyu olması gerektiğinden daha az içtiğinizde zaman içerisinde ya da anlık olarak ortaya çıkabilecek bazı rahatsızlıklar akut seviyedeyken, suyun az içilmesine devam edilmesi durumunda kronik hale gelebilmektedir.

Su içmezsek ne olur sorusunun cevabına bakalım;


-------- Sponsorlu --------

  • İdrarınız olması gerekenden koyu olur, bu da vücuttan atılması gereken üre ve ürik asitlerin yeterince atılmadığını ve böbreklerin yeterli çalışamadığını gösterir
  • Cildiniz olması gerekenden kuru olur, hatta dökülmeler gözlemlenir. Cildin normal pH dengesinin bozulmasının ve cildin nemini kaybetmesinin en büyük nedeni susuzluktur.
  • Kronik baş ağrısı sorunu bir bardak bile su içmeyenlerde sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır.
  • Sürekli açlık hissi ile karşı karşıya kalırsınız. Açlık sinyalleri aslında susuzluktan ortaya çıkmakta olup, bunun bilincinde olmadığınızda daha sık ve daha çok yemek yersiniz.
  • Tuvalete çıkma sıklığınız az olur ve muhtemelen kabızlık sorunu yaşarsınız.
  • Eklemler ve kıkırdaklar, vücutta yeterli miktarda su olmadığında düzgün çalışamaz ve kronik eklem ağrılarınız oluşmaya başlar.
  • Su içerisindeki oksijen vücutta enerji üretimi için kullanılmaktadır. Yeterli su içmezseniz enerjiniz azalır ve sürekli yorgun ve halsiz olursunuz.

* Vücut su kıtlığı çektiğinde kandaki suyu kullanırsa,
YÜKSEK TANSİYON hastalığına yakalanırız.

* Vücut su kıtlığı çektiğinde omurlardaki suyu kullanırsa,
BEL VE BOYUN FITIĞI hastalığına yakalanırız.

* Vücut su kıtlığı çektiğinde kemiklerdeki suyu kullanırsa,
gut – atrit gibi romatizmal hastalıklara yakalanırız.

* Vücut su kıtlığı çektiğinde akciğerdeki suyu kullanırsa,
ASTIM hastalığına yakalanırız.

* Vücut su kıtlığı çektiğinde pankreastaki suyu kullanırsa,
ŞEKER hastalığına yakalanırız.

* Vücut su kıtlığı çektiğinde midedeki suyu kullanırsa,
ÜLSER hastalığına yakalanırız.

* Bağırsaklarda su eksilirse, kabızlık meydana gelir ve
KOLON kanseri olma tehlikesi yaşarız.

* Hücrenin su eksikliği çok artarsa, beynimiz hücreye oksijen göndermeyi keser. Oksijen kesilmesi sonucunda da hücre KANSERLEŞME sürecine girer !!!…

Hasta olmamak için vücudumuzu susuz bırakmamalıyız.

Hasta değil susuzsunuz …

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ