Gerçekten Yeşil Çay Zayıflatıyor Mu?

Gerçekten Yeşil Çay Zayıflatıyor Mu?

Sağlığımıza oldukça yararlı olan yeşil çay zayıflatır mı? Yeşil çayın içinde bulunan kafein maddesinin işlevi nedir? Yeşil çay hakkında merak edilenler yeşil çay zayıflatır mı adlı haberimizde…

Vücudumuza olağanüstü bir enerji veren yeşil çay zayıflatır mı? Yeşil çayda bulunan hangi madde zayıflatıyor? İşte haberimizin detayları…

Yeşil çay zayıflatır mı?


-------- Sponsorlu --------

Yeşil çay içerisinde bulundurduğu çeşitli bileşenler ile kafein ile eş değer bir enerji verir. Kafeinin daha sağlıklısı da diyebileceğimiz yeşil çay her gün bir bardak tüketildiğinde dinlendirici ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

Yeşil çay elde edilme şekli dolayısıyla siyah çaydan daha farklıdır. Antioksidanlar açısından daha zengin olan yeşil çay birçok bilimsel çalışmaya göre sağlığımıza oldukça yararlıdır.

Yeşil çay yalnızca 2 kalori

1 su bardağı suda demlenilen birkaç tutam yeşil çay yalnızca 2 kaloridir. Düzenli olarak kullanılan yeşil çay hem az kaloriye sahip hem de yüksek enerji kaynağıdır.


-------- Sponsorlu --------

Uzmanlarla yapılan görüşmelerde yeşil çayın içinde bulundurduğu çeşitli maddeler ile yağ yakımını hızlandırdığı ve kilo vermeye yardımcı olduğu anlaşılmıştır.

Çeşitli besinlerle destekleyerek içeceğiniz yeşil çayın düzenli kullanımda bel çevresinde ki yağları 2 – 3 cm kadar incelttiği de gözlenmiştir.

Hergün yeşil çay içerseniz vücudunuzda neler olur?

Yeşil çay insülin hassasiyetini dengeliyor

Yüksek insüline sahip olan kişiler obezite, kalp hastalıkları ve kanser gibi büyük rahatsızlıklar ile karşılaşırlar. İnsülin direncine girdiğinizde pankreasınız daha fazla insülin üretir ve sağlığınız bozulmaya başlar.

Her gün düzenli olarak kullandığınız yeşil çay ise bu insülin hassasiyetini düzenleyerek sizlere yardımcı olur.

Metabolizmayı hızlandırıp kilo vermeye yardımcı olan yeşil çayın bilinmeyen birçok faydası vardır.

Balık Yağının Faydaları için Tıklayınız.!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ