Fırın Kapağınızın İçinin Temizliği Çok Önemlidir..!Çünkü

Fırın Kapağınızın İçinin Temizliği Çok Önemlidir..!Çünkü

Son zamanlarda çok fazla pasta börek mi yaptınız ? Böylece fırınınızı çok kullandınız. Belki de artık fırının içini dışarıdan göremez oldunuz. Farklı bir yöntemle nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek ister misiniz ?

Bir şeyi açıklığa kavuşturalım. Sadece kapağı temizlemekten bahsetmiyoruz. Bazen bazı kirler zamanla tabaka haline gelirler. Belki de yıllarca. Öhöm Öhöm ! Başta marketlerde satılan bazı deterjanlar alırız ve bunların daha etkili olacaklarını ve problemi daha hızlı çözeceklerini düşünürüz. Ama yine de bir işe yaramazlar değil mi ?


-------- Sponsorlu --------

Neyse ki bunun da çaresi var. Ve kirden pastan eser kalmıyor. Eğer biraz şansınız varsa kapağı sökebilirsiniz peki ya o kapak çıkmıyorsa ?

Evet şimdi kirimize geri dönelim. Sihirli tarifi öğrenmeye hazır mısınız ? Karbonat ve su. Sürpriz !


-------- Sponsorlu --------

Sihirli karışımı elde etmek için yarım fincan karbonat ile yeterince suyu yukarıdaki resimde olduğu gibi koyu bir kıvama gelene kadar karıştırıyoruz. Bunun adı ”temiz fırın” macunu… Ve bulaşık teline ihtiyacınız olacak.

Tamam, şimdi macunu alalım ve fırının iç kapağına sürelim. Yaklaşık 30 dakika bu halde bırakıp bekliyoruz. Yapacak başka bir işiniz varsa beklerken onu yapabilirsiniz.

Zaman dolduysa başlayalım. Fırın kapağı temizlemeye geri dönüyoruz. Şimdi bulaşık telini alın ve ovmaya başlayın. Beyaz sihirli macun kahverengiye dönmeye başlayabilir. Camın yumuşak yüzeyini hissedene kadar ovmaya devam edin. Nemli kağıt havlu alın ve kirli köpükleri silin.

Şimdi de bu temiz cama bir bakın. Fırının her tarafını bu şekilde temizleyebilirsiniz. Farklılık yaratan bu işi karbonatın yapıyor olması !

Bir şeye oldukça çirkin bir halde başlayıp, bir süre sonra o çirkinliği parlak bir şeye çevirmek güzel hissettirir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ