Feridun Kunak Sivilcelere Nohut Suyu

Feridun Kunak Sivilcelere Nohut Suyu

Dr.Feridun Kunak’ın Sivilce Suyu

Sivilce ve cilt lekeleri her ne kadar daha çok ergenlik döneminde hepimiz için büyük sorun oluştursa da, yaş gözetmeksizin belirli dönemlerde hepimiz için yine sorun olmaya devam etmekte. Sivilcenin oluşmasında temel neden yağ bezlerinin çok çalışması ve yağ bezlerinin cilde ulaşan kanallarının bir süre sonra tıkanmasıdır.


-------- Sponsorlu --------

Ergenlikte daha çok görülmesinin nedeni, yağ bezlerinin ergenlik döneminde daha çok çalışmasından kaynaklıdır. Temelde genetik bir faktöre bağlı olmaksızın, birçok insanda görülebilen sivilcelerin yediğimiz gıdalarla da ilişkisi vardır. Yağ oranı yüksek, fast food ağırlıklı beslenen kişilerde daha sık görülmektedir. Stres ve kaygı seviyesi de sivilcelerimizin oluşması için önemli nedenlerdendir. Stres ve kaygı seviyesi yüksek olan kişilerde daha fazla sivilce görülmektedir.

Birçoğumuz tarafından önemsenmeyen ve mutlaka geçecektir düşüncesiyle doktora gitmeye gerek duymadığımız sivilce derdi için doktor ve çare ayağımıza geldi. Ekranların bilgili doktoru Dr. Feridun Kunak nohut suyu bu konu üzerine de sizler için iyi olabilecek alternatif çözüm yollarını araştırdı ve sizlere bu yolların içerisinden birçok insan tarafından denendikten sonra olumlu sonuç veren çözümü programından açıkladı. Kaçıranlar için bizler de anımsatalım..


-------- Sponsorlu --------

Dr. Feridun Kunak Sivilce Suyu Tarifi

Dr. Feridun Kunak ve güzellik uzmanı eşi Serap Kunak’ın tv ekranlarından açıkladığı tarifin malzemeleri hepimizin çok rahatlıkla ulaşabileceği malzemeler ve yapımı da son derece basit. İhtiyacınız olan tek şey su ve nohut. Bir çay bardağı nohutu önce özellikle bütün kumundan tozundan arınmasını sağlamak için iyice yıkıyoruz, hiçbir tortunun kalmayacağı kadar temiz olduğuna emin olduktan sonra boş bir kavanoza boşaltıyoruz. Daha önce kaynattığımız üç çay bardağı suyu da kavanoza ekliyoruz. Suyun kaynamış olması, nohutun bütün özünü suya salmasını sağlamak için önemli. Kavanozun kapağını içinde ki su biraz soğuduktan sonra kapatıyoruz ve karışımı bir gece dinlenmeye bırakıyoruz. Ertesi gün nohutları süzdükten sonra elde ettiğimiz organik sivilce suyumuz kullanıma hazırdır. Sivilce suyunun saklanması da önemli bir püf noktası aslında. Mutlaka buzdolabında saklanması gerekiyor.

Sivilce Suyu Nasıl uygulanır?

Uygun şartlarda sakladığınız sivilce suyunu bir hafta süreyle kullanabilirsiniz. Suyu pamukla birlikte her gün sivilcelerinizin üzerine sürerek kısa sürede sivilcelerinize veda edebilirsiniz. Dr. Feridun Kunak bu karışımın sadece sivilce problemi olanlar için değil, aynı zamanda tüm cilde herkes tarafından uygulanmasının faydalı olacağının da altını çizmiştir.

Kaynak: Ne Gündem

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ