Evinizi İşgal Eden Karıncalardan Doğal Yöntemlerle Kurtulmak Mümkün!

Evinizi İşgal Eden Karıncalardan Doğal Yöntemlerle Kurtulmak Mümkün!

Karıncalar, kurtulması zor olan zararlılar arasında ilk sıralarda gelmektedir. Bir kaç karınca belki sorun yaratmayabilir, ancak karınca istilası sizi yemek yapmaktan, mutfağınızı doğru düzgün kullanmaktan alıkoyabilir. Evinizde baş edemeyeceğiniz kadar karınca varsa evi ilaçlatmak sorunu kısa sürede çözecektir. Eğer karınca sorunu ciddi boyutlarda değilse bazı doğal yolları kullanarak onları mutfağınızdan ve yemeklerden uzak tutabilirsiniz. Boraks, sirke, nane yağı gibi doğal ürünler karıncalardan kurtulmak için kullanılabilir.


-------- Sponsorlu --------

Karıncalardan Kurtulmanın Yolları

Basit bir çözüm için 1/3 oranında suyla karıştırdığınız sirkeyi karıncaların görüldüğü bölgelere püskürtebilirsiniz. Sirkenin kokusu karıncaların hoşuna gitmez. Mutfak tezgahını, bulaşıkları kuruttuğunuz bölgeyi, mutfak masasını ve yemekleri hazırladığınız yeri düzenli olarak sirkeli suyla silerseniz hem hijyenik olmasını hem de karıncaların uzak durmasını sağlayabilirsiniz. Bir karınca yolu gördüğünüzde bu yolu sirkeli suyla silerseniz karıncaların geri dönmek için bıraktıkları artıkları temizlemiş olursunuz. Bu sayede aynı yolu kullanarak geri dönemezler.

Boğaz ve ağız için antiseptik ve müsekkin olarak kullanılan “boraks” karıncalarla mücadelede etkili bir silahtır. Karıncaların sindirim sistemine ve iskelet yapısına zarar veren boraks karınca kolonilerini temizlemek için kullanılabilir.

Borakslı karınca yemi hazırlamak için bir miktar şekeri suyla ve boraksla karıştırarak karıncaların görüldüğü bölgelere yerleştirin. Karıncalar şekerli suyla birlikte boraksı da yuvalarına taşıyacaktır.

Karanfil, tarçın, kırmızı biber, karabiber, tuz ve sarımsak karıncaların sevmediği baharatlardır. Bu baharatları karıncaların yemek aramak için geldikleri yerlere koyarsanız bir süre sonra mutfağınızı terk edeceklerdir. Ayrıca mutfak dolaplarını, çekmeceleri, kapları bu baharatlarla veya defne yapraklarıyla karıncalardan koruyabilirsiniz.

Nane yağı karıncalardan kurtulmanın bir diğer yoludur. Mutfağınız dahil olmak üzere evin her odasına bir miktar nane yağı sıkmak karıncaların sayısını önemli miktarda azaltacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Bir sprey şişesinin içerisine 2 yemek kaşığı bulaşık deterjanı ve yarım bardak su koyun. Hazırladığınız karışım karıncaları öldürecektir. Ancak bu yöntem ancak ıslak olduğunda işe yaramaktadır, bu sebeple birkaç gün boyunca tekrar uygulamanız gerekecektir.

Yine bir sprey şişesine 1 ölçü tuvalet ispirtosu ya da tekila ile 1 ölçü su koyun. Giriş noktalarına ve geçtikleri yollara sıkın. Birkaç gün uygulamaya devam edin.

Karıncalar tebeşir izlerinin üzerinden geçmezler. Giriş noktalarına engel olmak ya da geçtikleri yolları bloke etmek için tebeşirle çizgiler çizin. Aynı şekilde bebek pudrası da işe yarayacaktır. Karıncaların giriş noktalarına ve geçtikleri noktalara bebek pudrası serpin. Bu yöntem karıncaların evinize girmesine engel olacaktır.

Karıncaları Öldürmeden Kurtulmak için;

Evde gezinen karıncalarınızdan kurtulmak istiyor ama onları öldürmek istemiyorsunuz. İlaçlar onları öldürecektir Şu anlatacağımız doğal yöntem ile karınları evinizden kaçıracaksınız. Bize gereken malzemeler ;

  1. Limon ihtiyaca göre 1 yada 2 adet olabilir.
  2. Kuru nane

Limonu önce ortasından ikiye kesin. Sonra yarım limonu parçaları birbirinden ayrılmayacak şekilde dört parça şeklinde kesin. sonra oluşan 4 parça yarım limonun orta kısmına birkaç tutam ( bir tatlı kaşığı olabilir) nane dökün. Sonra bu naneli limonu karınların en yoğun olduğu bölgeye koyun. Birkaç saat sonra karıncaların nasıl uzaklaştığını göreceksiniz. Bu yarım limondan istediğiniz adet yapıp birkaç karınca çıkan bölgeye koyabilirsiniz.

Ayrıca Karıncaları evden uzaklaştırmanın doğal yöntemlerinden biri gezdiği yollar üzerine bebek pudrası dökmektir. Bebek pudrası karıncaların bölgeden uzaklaşmasını sağlayacaktır.

Narenciye Kabukları Yöntemi

Limon, portakal ve mandalina gibi narenciye kabuklarını mutfak robotundan geçirin. Küçük parçalara ayrılan kabukları karınca yuvalarının veya geldikleri deliğin bulunduğu yerlere dökün. Karıncalar bölgeyi terk edecektir.

Tarçın Kullanımı

Öğütülmüş olan tarçını karıncaların gezdiği yerlere ve yuvalara serpiştirin. Tarçın, karıncaları evden uzaklaştıracaktır.

Kahve Telvesi Yöntemi

Karınca yuvalarının bulunduğu yerlere bir miktar kahve telvesi serpin. Kahve telvesi karıncaları uzaklaştırmak için etkili bir yöntem olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ